Gyümölcsös smoothie
Ha ilyesmit készítünk, tej helyett keverjünk bele görög joghurtot, mert utóbbi fogyasztása kutatások szerint csökkentheti az elhízás esélyét, több fehérjét tartalmaz, és krémesebb állagot is kölcsönöz az italunknak.
Az is jó ötlet, ha banán helyett bogyós gyümölcsöket keverünk bele, mivel egy közepes banán 14 gramm cukrot tartalmaz, egy csészényi málna, eper vagy szamóca viszont csupán 5 grammot, rosttartalmuk pedig szintén jelentős. A smoothie-ba sokan tesznek fehérjeport, de az ilyen termékekben általában sok a mesterséges adalékanyag, így jobb, ha inkább egy evőkanál mogyoró- vagy mandulavajjal helyettesítjük őket. A vajaknak ráadásul az íze is finomabb.
Saláták
Ha hetente egy-két alkalommal vegetáriánus napot tartunk, és nem eszünk húst, akkor csökkenthetjük bizonyos krónikus betegségek kialakulásának esélyét. Éppen ezért a salátánkban a csirkehúst időről időre érdemes feketebabra cserélni, amelynek rost- és fehérjetartalma is igen magas.
Az előrecsomagolt önteteket mindenképpen cseréljük le házilag készültekre, mert nagyon sok cukrot, mesterséges színezéket és egy egyéb összetevőt tartalmaznak. Ha a hagyományos olajos-ecetes dresszinget már unjuk, mixeljünk össze 1/3 csésze kefirt, 1/3 avokádót és egy teáskanál dijoni mustárt, így krémes öntetet kapunk.
Szendvicsek
Bolti felvágottak és szalámik helyett amikor csak tehetjük, inkább maradék, házilag készült sült húst tegyünk a szendvicseinkbe. A bolti felvágottakban sok a mesterséges ízesítő- és színezőanyag, és a nátriumtartalmuk is nagyon magas.
Salátalevelek helyett próbáljuk ki, hogy szendvicsünkbe valamilyen sötét színű leveles zöldet, például spenót - vagy sóskalevelet, esetleg fodros kelt teszünk. Ezeknek ugyanis magasabb az ásványi anyag-, illetve a vitamintartalma.
Forrás: rodalesorganiclife.com