Étkezési szokások és az asztma

Több ország kutatóinak vizsgálatai egybehangzóan kimutatták, hogy az étkezés önmagában véve is jelentősen csökkentheti egyes életminőséget rontó tünetek kialakulásának rizikóját.

Holland kutatók a fiatalkori nehézlégzés kialakulását vizsgálták mintegy hatszáz 8-13 éves gyereknél. Az adatok feldolgozása során arra a következtetésre jutottak, hogy a teljes kiőrlésű magvak felére csökkentik az asztma, és negyedére az úgynevezett hörgi túlérzékenység (rövidítve az orvosok ezt BHR-nek mondják) kialakulásának az esélyét.

Még ennél is kedvezőbbnek találták a halfogyasztás hatásait, az ugyanis a harmadára csökkentette az asztma, és nyolcadrészére az atópiához társuló BHR kockázatát.

Az angliai mellkasi és légzőrszervi megbetegedésekkel foglalkozó társaság (a British Thoracic Society) kutatói 2640 dél-londoni (5 10 közötti) gyerek gyümölcsfogyasztási szokásainak vizsgálata során azt mutatták ki, hogy már a napi 1 banán elfogyasztása is harmadával, és a napi 1 pohárnyi almalé pedig a felével csökkentette a nehézlégzéses panaszok kialakulását. Az asztma későbbi megjelenésére azonban egyiknek sem mutatkozott semmiféle hatása.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A vizsgálat összesítése szerint a farmokon felnőtt német gyerekek körében ritkábban fordult elő a szénanátha, illetve az asztma, és jelentősen kisebb volt náluk általában véve is az allergia későbbi kialakulásának esélye. A fenti eredmények arra is utaltak azonban, hogy a citrusfélék, különböző zöldségek, a friss alma, narancslé és egyéb gyümölcsök rendszeres fogyasztása alapvetően nem befolyásolta az asztma fellépésének a kockázatát - olvasható az Eur respir tanulmányában.

(MTI-Panoráma)

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: +2 °C

A vastagabb felhőzet, illetve a folyamatosan gyengülő, megszűnő csapadékzóna - amely elsősorban hazánk déli felét érinti - kelet felé levonul. A felhőzet-csökkenést követően sokfelé párássá válik a levegő, nagy területen köd, valamint rétegfelhőzet képződik, néhol szitálás is előfordulhat. A délies szelet főként az Északnyugat-Dunántúlon kísérhetik élénk lökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2 és +5 fok között várható. Napközben egy hidegfront dominál majd, ami a frontérzékenyeknél okozhat kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra