Ezeket az ételeket nem érdemes nyersen fogyasztani

Azt mindenki tudja, hogy ha nyers húst eszünk, könnyen kaphatunk szalmonellát, és hogy például a süteménytésztát is jobb sülve, mint nyersen fogyasztani. A zöldségek és gyümölcsök nagy része viszont nyersen fogyasztva a legegészségesebb. Vannak azonban olyan ételek, amikről sokan azt gondolják, hogy nyersen is jó ötlet megenni őket, pedig ez a legkevésbé sem igaz.

Burgonya

Krumplipürében vagy főzelékben senki sem szeret nyers darabra harapni, és jó, ha tudjuk, hogy a burgonya nyersen nem is túlságosan egészséges. Emésztési problémákat, gázképződést és puffadást okozhat, ha pedig zölden esszük, akkor a benne található szolanintól fejfájásunk, hányingerünk is lehet, ugyanis ez az anyag már kis mennyiségben is mérgező. Éppen ezért a krumplit mindig süssük, főzzük, vagy pároljuk meg fogyasztás előtt.

Csíra

Finom és egészséges eleme lehet a salátáknak, de csak akkor, ha friss, és alaposan megmossuk fogyasztás előtt. Csak ellenőrzött helyről vásárolt csírát együnk nyersen, mert szalmonella , listeria, vagy épp E. coli baktériumokat is tartalmazhat, így gyerekeknek, terhes nőknek és időseknek azt javasolják, hogy csírát inkább csak párolva, forrázva fogyasszanak.

A nyers burgonya emésztési zavarokat okozhat
A nyers burgonya emésztési zavarokat okozhat

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Vörösbab

Ez a hüvelyes olcsó és egészséges fehérje- és szénhidrátforrás, de csak főzve egészséges. Ha nyersen esszük, extrém hányingert és erős hányást , hasmenést okozhat a benne lévő anyagoknak köszönhetően. A babot mindig áztassuk be legalább 5-6 órára, utána mossuk át, majd forró vízben főzzük puhára - csak így biztonságos a fogyasztása.

Méz

A nyers méz , bár mostanában egyre több szupermarketben kapható, óvatosan kezelendő. A pasztőrizálatlan mézben olyan neurotoxin található, amely zavarodottságot, ájulást és bolygóideg-bénulást okozhat.

Ezért ne tároljuk soha a tejet a hűtő felső polcán Aki nem hiperszervezetten éli az életét, és helyez minden dolgot pontosan oda, ahol annak a helye van, akkor már biztosan betolt egy doboz tejet a hűtőszekrény felső polcára, ha elfogyott a hely. És akkor még nem is beszéltünk a baconről vagy a csirkemellről. A részletekért kattintson !

Tej

A nyers tej fogyasztása mostanában egyre divatosabb, pedig nem feltétlenül biztonságos. A pasztőrizálatlan tejben ugyanis életben maradhatnak a szalmonella, E. coli és listeria baktériumok. Különösen a gyerekeknek nem érdemes nyersen adni a tejet, a pasztőrizálás pedig semmit sem von le a tápértékéből.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra