Együnk sok kemény tojást!
Érdemes előre lefőzni egy nagyobb adagot, mert kevés jobb magas fehérjetartalmú rágcsálnivaló van a főtt tojásnál. Szendvicsünkbe is tehetjük, de kerülhet salátákba, illetve feltétként főzelékekre is, így könnyen felturbózhatjuk vele alacsonyabb fehérjetartalmú étkezéseinket.
Fogyasszunk quinoát!
A rizses, tésztás ételekben érdemes a rizs és tészta helyett kipróbálni a quinoát, amelyből mindössze fél csészényi mennyiségben 4 gramm fehérje található, ráadásul 3 gramm rost társaságában. Nem véletlen, hogy szuperélelmiszerként tartják számon: akár fogyni szeretnénk, akár izmosodni, vagy csak egészségesebben táplálkozni, érdemes beilleszteni az étrendünkbe.
Együnk olajos magvakat!
Ha bolti müzlit szoktunk reggelizni, akkor nem árt, ha tudjunk, hogy a legtöbb fajtában, még ha cukortartalma alacsony is, általában sok a szénhidrát és kevés a fehérje. Éppen ezért érdemes mindig hozzákeverni némi olajos magot, például mogyorót, mandulát vagy diót, amellyel megnövelhetjük fehérjetartalmát, és némi egészséges zsiradékot is juttatunk a szervezetünkbe. Napi egy marék magnál viszont ne fogyasszunk többet, mert mindegyiknek meglehetősen magas a kalóriatartalma.
Cseréljük fel a tejfölt!
Bár a tejföl és a joghurt nem ugyanaz, érdemes kipróbálni a görög fajtát, amely sűrű, krémes, nagyon finom, és nagyon sok ételhez passzol, amelyet egyébként tejföllel fogyasztunk. Ha így teszünk, akkor akár 3-4 gramm extra fehérjét is be tudunk vinni étkezésenként, ráadásul még némi kalóriát is megspórolunk. Ha a görög joghurtot kevés mézzel és túróval vagy ricottával keverjük ki, nagyon finom és fehérjében gazdag édességet kapunk.
Próbáljunk ki újfajta tésztákat!
Bioboltokban és webshopokban már sok helyen kaphatóak olyan tésztafélék, amelyek fekete babból vagy valamilyen más hüvelyesből készülnek. Ha ilyet eszünk, akkor körülbelül háromszor annyi fehérjét vihetünk be, mint hagyományos tésztákkal.
Forrás: menshealth.com