Nyers és főtt gerezdekkel kísérleteztek, amiből kiderült, hogy a tej "jelentősen csökkenti" a fokhagyma ízét és illatát adó kéntartalmú összetevők szintjét. A szerzők úgy nyilatkoztak a Journal of Food Science-nek, hogy a
tej víz- illetve zsírtartalma veszi el az aromákat. Az optimális hatáshoz a fokhagyma fogyasztásával egy időben érdemes kortyolgatni a fehérjetartalmú italt.
Ha a szájban keveredik össze a tej és a fokhagyma, úgy jobban semlegesíti a nem kívánt illatanyagokat, mintha az étkezést követően kerül sor a tejfogyasztásra. A teljes zsírtartalmú tej jobb eredményt ad, mint a zsírszegény változat vagy a víz, derült ki az önkéntesek leheletmintáiból. Az egyik összetevő, amivel a tej reakcióba lép, az allil-metil-szulfid (AMS). Ez az anyag nem bomlik le az emésztés során, ezért a leheletben és a verejtékben választódik ki. Bár a fokhagyma rendkívül kedvező élettani hatásokkal bír (rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz), de órákig, sőt napokig tartó kellemetlen száj- és testszagot okoz.
"Az eredmények szerint a magasabb víz és/vagy zsírtartalmú ételek és italok segíthetnek csökkenteni az átható szagot, amit a fokhagyma okoz" - mondták.