Inzulinrezisztencia: mit tehetünk ellene otthon?

Az inzulinrezisztenciát a cukorbetegség "előszobájának" is tartják, ilyenkor ugyanis a sejtjeink nem reagálnak megfelelően az inzulin nevű hormonra, mely a cukoranyagcseréért felelős. Az inzulinrezisztenciát nem szabad félvállról venni, mert igen súlyos következményei lehetnek.

Az inzulinrezisztencia kezelésére speciális étrendet, sportolást, és esetenként gyógyszereket is javasolhat a kezelőorvos, de szerencsére otthon is sokat tehetünk az értékeink javulásáért, például az életmód megváltoztatásával.

Ha dohányzunk, minél előbb szokjunk le a cigarettáról. A füstben ugyanis nagyon sok káros vegyület található, például olyanok is, amelyek az inzulinreceptorokra hatnak. Vagyis, a dohányzás miatt tovább romolhat az állapotunk.

Az inzulinrezisztencia legjobb gyógymódja Az inzulinrezisztencia időben történő diagnosztizálása esetén sikeresen visszaállíthatjuk szénhidrát anyagcserénk egyensúlyát, de ehhez mindenképp figyelemre, nyitottságra és önfegyelemre van szükség. Kezelésének bázisát pedig nem más, mint a diéta alkotja. Kattintson a részletekért! Szabaduljunk meg a túlsúlytól és mozogjunk rendszeresen - ez általában az orvosok legfontosabb előírása is egyben. A túlsúly elentős mértékben növeli az inzulinrezisztencia rizikóját, és már a testsúlyunk 7-8 százalékától való megszabadulás is jelentős eredményeket hozhat. A sportolás pedig javítja a sejtek inzulinérzékenységét (amellett természetesen, hogy számos más pozitív hatása van).

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A rendszeres mozgás segíthet az inzulinrezisztenciával küzdőknek

A rendszeres mozgás segíthet az inzulinrezisztenciával küzdőknek A gyömbérnek emésztésjavító hatásai jól ismertek, de emellett a sejtek inzulinérzékenységét is javítja, így azok jobban tudják hasznosítani az inzulint. Szintén nagyon jó hatással van a szervezetünkre a kurkuma (mely a mikroszkopikus gyulladásokat is csökkenti), illetve a fahéj, ez utóbbiról több kutatás is bizonyította, hogy rendkívül jó hatással van a vércukorszintünkre. A legegyszerűbb, ha az ételeinket fűszerezzük meg kurkumával, fahéjjal vagy gyömbérrel, de étrend-kiegészítőket is szedhetünk, gyömbérből pedig teát is készíthetünk.

Szedjünk D-vitamin-tartalmú étrend-kiegészítőt, illetve töltsünk több időt a szabadban. A D-vitamin hiányát is összefüggésbe hozták ugyanis az inzulinrezisztenciával, illetve a vércukorszint ingadozásával. Illesszük be többször az étrendünkbe a zsírosabb halakat, például a lazacot, a szardíniát vagy a makrélát, ezek ugyanis értékes zsírsavakban is gazdagok.

Bár az inzulinrezisztenseknek óvatosan kell bánniuk a szénhidrátokkal, és figyelniük kell a cukorbevitelre , érdemes több gyümölcsöt fogyasztaniuk, elsősorban a bogyós gyümölcsöket, például áfonyát, szedret vagy málnát. Ezek nagyszerű forrásai az antioxidánsoknak, és ha étkezések után gyümölccsel helyettesítjük a desszertet, akkor a vércukorszintünk sem fog annyira ingadozni.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra