Mit együnk, ha itt a baj?

Daganatos betegségek esetében célunk az immunrendszer felerősítése, a rákos sejtszaporulat visszaszorítása és a szervezet méreganyagoktól való kitisztítása.

Utóbbi esetén érdemes a máj működését támogatni és a bélrendszert letakarítani. Tegyük ezt minél természetesebb módon, hisz ilyenkor van a legkevésbé szüksége testünknek a mesterséges, megterhelő anyagokra.

A javasolt táplálékcsoportok

  • Zöldségek: Ez a csoport képezi a természetes daganatterápia bázisát, ezért erről érdemes több szót ejteni. Szinte mindegyik fajtája tartalmaz olyan összetevőt, melyek kelbimbó, brokkoli és karfiol tartalma, melyek indol- és izotiocianát (növényi vegyületek, amik olyan enzimek termelésére késztetik a májat, melyek bizonyos rákkeltő anyagokat semlegesíthetnek, és segíthetik azok kiürítését) tartalma rendkívül erős daganatpusztító hatásúak. Említést érdemelnek még a burgonya, paradicsom, zöldpaprika és a retek is, melyekben a magas C-vitamin erősíti az immunrendszert. Végül a gombákat említeném. Legyen szó hagyományos csiperkéről vagy a Távol-Keleten használatos maitake-ről és shiitake-ről, elmondható róluk, hogy poliszacharidjaik (összetett szénhidrátok) révén tumorgátló képességgel rendelkeznek.
  • Hüvelyesek: Természetes fitoösztrogén (növényi vegyületek, amelyek képesek a női nemi hormonhoz hasonlóan, a szervezet ösztrogén receptoraihoz kötődni és ott hatást kifejteni) szintjük miatt hormonfüggő daganatok (emlő-, méh-, prosztatarák) terápiájában lehet fontos szerepük. A legkönnyebben emészthető fajtaként a mungó- és az adzukibabot tartják, de a jól ismert lencse és száraz babok is segítségünkre lehetnek a gyógyulásban. Csíráztatással könnyíthetünk emészthetőségükön.
  • Csírák: A csírák kiváló forrásai az enzimeknek, vitaminoknak, mint A-, B-komplex, C-, D-, E-, K- vitamin, ásványi anyagoknak, pl.: kalcium, magnézium, foszfor, klór, kálium, nátrium és szilícium. Tápanyagait nagyon könnyű feldolgozni, ezért legyengült állapotban fogyasszunk minél több csíráztatott zöldséget, hüvelyest és gabonafélét. Részt vesznek a májerősítésben, az immunrendszer felkarolásában és a rákos sejtek pusztításában is.
  • Gyümölcsök: A gyümölcsök szerepe is hasonlóan összetett, mint az előzőekben említett zöldségeké és csíráké. A daganatterápiában előnyt élveznek az alma, a gránátalma, a cseresznye, a kék szőlő, a sárgabarack, az áfonyák és egyéb bogyós gyümölcsök. Ha valaki deutériummentes vízzel egészíti ki kezelését, kifejezetten kerülni érdemes a déli gyümölcsök fogyasztását.
  • Búza- és árpafű: Klorofil- és enzimtartalmuk miatt az egyik legerősebb tisztító hatású nyersanyagok közé sorolhatók, és emellett védelmet nyújtanak a szabad gyökök ellen, melyek nagy reakcióképességű molekulák, és képesek a szervezet bármely sejtjében kárt okozni.
  • Algák: Magas béta-karotin- és klorofiltartalmuk miatt immunerősítő és rákellenes hatással rendelkeznek. Zöldségleveinkhez nyugodtan keverjünk egy kis spirulina vagy klorella port, ezek fogyasztásával akadályozhatjuk a daganatos sejtek osztódását.
  • Gabonák: A gabonák magas rosttartalmukkal segítik a méreganyagok ürülését a bélrendszerből. Lignin- és E-vitamin tartalmuk antioxidáns hatású. Kifejezetten javasolt fajtái a zab, a rozs, a köles, a hajdina, az árpagyöngy, a barna rizs és az amaránt.
  • Állati eredetű termékek: Amíg a tisztítást végezzük, érdemes ezeknek a termékeknek a fogyasztását lecsökkenteni. Ha nagyon legyengült szervezetről van szó, és szükséges az állati fehérje pótlása is, ajánlottabb a kecske termékek és a halak választása.
  • Édesítők: Az édességeket egy jó időre száműzni kell az étrendből, mert a cukrok segítik a daganatos sejtek burjánzását. Ha édes ízre vágyunk, fogyasszunk steviával készített ételeket.
  • Fűszerek: Az értékes ásványi anyagokkal rendelkező és illóolaj tartalmú fűszernövényeknek is szerep jut a gyógyításban. Stimulálják a máj méregtelenítő funkcióját és erősítik immuntevékenységünket. Válasszuk például az ánizst, a köményféléket, a koriandert, a zsályát, a petrezselyemzöldet, a kakukkfüvet, a kurkumát, a fűszerpaprikát vagy a zöldhagymákat.
  • Gyógynövények: Erről a csoportról is elmondható, hogy egy részük a védekezési rendszerünket erősíti, míg a többi gátolja a rák kialakulását, valamint annak növekedését. A kezelőorvossal való konzultációt követően kiegészíthető a terápia például gyermekláncfű, fagyöngy, bojtorján gyökér, amerikai ginzeng, máriatövis teaként való fogyasztásával.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.