Mit igyunk szurkolás és fesztiválozás közben?

A sportolás az egyik legjobb módja a fogyásnak, a sportközvetítések követése - és a közben elfogyasztott nassolnivalók - viszont éppen a súlyunkat gyarapíthatják.

Ez a nyár vitathatatlanul a sporté és a szurkolásé. Az Eb és az Olimpia sokakat ültet a tévé elé, hogy egyedül, vagy a családdal, barátokkal élvezzék a közvetítéseket. Ilyenkor gyakran toldjuk meg a szurkolás élvezetét evéssel, ivással, nassolással. Az viszont, hogy együtt élünk és lélegzünk a pályára lépő játékosokkal, vagy a világ élvonalába tartozó sportolókkal, a mi kalória-felhasználásunkra nem feltétlenül hat jótékonyan. Ők kalóriát égetve mozognak, míg mi ülünk, nézzük őket, nassolunk és iszunk. (Nem csak) hidratációs tippek szurkoláshoz:

Az alkohol nem alkalmas folyadékpótlásra!

Az alkoholos italok közül kizárólag az alacsonyabb alkoholtartalmú sörök tartalmaznak elég vizet ahhoz, hogy hidratálják a szervezetet. A desszertborok, pezsgők, likőrök és különösen a tömény italok ezzel szemben nem alkalmasak folyadékpótlásra, ezért fogyasztásukkor kifejezetten ajánlott, hogy elegendő vizet is igyunk - különösen, ha nagy melegben nézzük a közvetítéseket. Érdemes erre a fesztiválozóknak is fokozottan odafigyelniük, főként azért, mert ők javarészt szabad téren töltik az idejüket, ahol a külső hőmérséklet is nagyon erőteljesen befolyásolja a napi folyadékszükségletet.

A sós rágcsákban sok a kalória és megkötik a vizet!

A TV előtti nassolás emberek millióit érinti, hiszen mi sem tűnik kényelmesebbnek annál, hogy leüljünk este a kanapéra, és nekiessünk a konyhánkban talált egészségtelen nassolnivalóknak. Lehet másképp is csinálni? Cikkünkben a válasz!

A meccsek közben elmajszolt, zacskónyi sós mogyoró, chipsek és egyéb nassolnivalók kalóriatartalma rendkívül magas. Ráadásul, mivel etetik magukat, könnyen kontrollálhatatlanokká válnak az adagok is a meccsnézés hevében. Érdemes ezért előre odakészíteni a még elfogadható mennyiséget, de még inkább érdemes magas víztartalmú gyümölcsre vagy zöldségre váltani.

Figyeljünk a kalóriabevitelre!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A meccsnéző teraszokon vagy a fesztiválokon kapható, sziruppal készített „házi” limonádéknak, koktéloknak nagyon magas lehet a kalóriatartalma, érdemes ezekkel csínján bánni, vagy legalább jéggel hígítani és kevesebb sziruppal kérni az italt! Az alkohol kalóriatartalma is magas!

Az alkohol nem alkalmas folyadékpótlásra, igyunk mellé vizet is

A változatosság gyönyörködtet és hidratál!

A változatosság segíthet a megfelelő folyadékbevitelben. Válasszunk a különféle innivalók, a víz mellett például teák, tejes italok, gyümölcs- és zöldséglevek, üdítőitalok közül. A cukortartalmú italokat a kalóriatartalmuk figyelembe vételével fogyasszuk. A gyümölcslevek, levesek, cukortartalmú üdítőitalok víztartalma akár 90 százalék is lehet, a teák és a cukormentes üdítők esetén ez az arány pedig még ennél is magasabb. A tej is több mint 85 százalék vizet tartalmaz.

Mindig van másnap!

Készítsük fel a szervezetünket az alkoholfogyasztásra! Alapozzunk lassan felszívódó szénhidrátokat és értékes fehérjéket tartalmazó étkezéssel (ilyen lehet például egy tésztaétel), valamint bőséges folyadékkal. Ha kirúgtunk a hámból, fokozottan figyeljünk oda, hogy még aznap éjszaka, illetve másnap is megfelelő mennyiségben pótoljuk vissza a folyadékot, ami a vízen kívül származhat gyümölcsléből, teából, üdítőből, tejből, természetesen a kalóriák figyelembevételével.

Szurkoljunk, fesztiválozzunk aktívan!

Ha nem csak a kanapén ülve, „fejben” sportolunk, hanem mi magunk is beállunk a pályára vagy kitáncoljuk magunkat egy koncerten, fontos tudni, hogy az izzadással vizet és ásványi sókat vesztünk, ezek pótlása fontos, de erre a vízen kívül a gyümölcsök, hígított gyümölcslevek, üdítők, izotóniás italok vagy éppen az alkoholmentes sörök is alkalmasak.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra