Gyömbér
A gyömbér nemcsak gyomorfájás esetén jó, hanem a benne lévő gyulladásgátló hatású anyagok reflux esetén is segíthetnek. Fontos hangsúlyozni, hogy a boltokban kapható szénsavas gyömbéritalok mind szénsav-, mind cukortartalmuk miatt károsak lehetnek. Inkább főzzünk teát a gyökérből, amit nyugodtan kortyolgathatunk.
Banán
A banán pH-értéke révén segíthet közömbösíteni a gyomor savasságát, ezáltal enyhítheti a betegséggel járó tüneteket. Ugyanakkor a savasabb gyümölcsök, mint a narancs, a grapefruit illetve a bogyós gyümölcsök fogyasztása inkább kerülendő.
Joghurt
Az ízesítetlen, édesítetlen natúr joghurt szintén jó választás lehet, különösen, ha zsírszegény. A cukros gyümölcsjoghurtokat - bármennyire is finomnak tűnnek - inkább kerüljük.
Dinnye
A banán mellett a dinnyefélékkel is érdemes próbálkozni. Tehetünk például a reggeli turmixunkba sárga- vagy görögdinnyét a bogyós gyümölcsök helyett.
Zöld színű zöldségek
Kelbimbó, spárga , fodros kel, spenót - mind segíthetnek enyhíteni a gyomor savasságát, így emiatt is érdemes ezeket a lehető leggyakrabban beépíteni az étrendünkbe.
Zabpehely
A zabpehelyből készült zabkása nemcsak azért jó, mert lassú felszívódású szénhidrátot tartalmaz, hanem azért is, mert az állaga révén segít bevonni a gyomorfalat, ami hasznos a savasodás ellen. A legjobb, ha zsírszegény tejjel vagy mandulatejjel készítjük.
Forrás: prevention.com