Sós palacsintát az asztalra!

A palacsintát a legtöbben édesen szeretik, holott sósan is igazán ízletes ételek készíthetők vele. Ha legközelebb palacsintagyártásra adjuk a fejünket, készítsünk néhány sós változatot is, és feltétlenül próbáljuk ki az alábbi recepteket is!

A palacsinta szeretete egészen a római időkig nyúlik vissza, hiszen akkoriban a légionáriusok körében igen nagy mennyiségben fogyasztott étel volt. Kevés alapanyagot igényelt, sokáig eltartható volt, és főként hússal töltötték meg. A történelmi adatok szerint Európában való elterjedése is a rómaiaknak köszönhető, de ma már világszerte kedvelt finomság. A receptúra persze nemzetenként eltérő, de népszerűsége ettől csak még nagyobb.

Palacsinta sósan

Bár a palacsintát elsősorban édes tésztaként kedveljük, sósan is igazán ízletes finomságok készíthetők vele. Ezt bizonyítják az alábbi receptek is, melyeknek vétek lenne ellenállni. A tésztát persze szokásainkhoz híven reformosítottuk kicsit, de ettől csak táplálóbb és egészségesebb lett.

S bár a palacsinta készítése nem éppen időtakarékos dolog, ha a tésztát elkészítjük előre, és betesszük a hűtőbe, másnap már csak a feltéttel és az összeállításával kell foglalkoznunk, így remek alternatíva lehet egy gyors ebédre vagy vacsorára.

A sós palacsinta is nagyon ízletes lehet

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Spenótos palacsintatorta

Hozzávalók 6-8 személyre:

A tésztához:

  • 40 dkg tönköly- és zabpehelyliszt vegyesen
  • 4 tojás
  • 2 evőkanál olaj
  • víz

A töltelékhez:

  • 50 dkg spenót
  • 2 gerezd fokhagyma
  • só, bors
  • 5 dl bio tejföl
  • 35 dkg reszelt sajt

A lisztet keverjük össze a tojással, a vízzel, a sóval és olajjal. A palacsintasütőt forrósítsuk fel, és minimális mennyiségű zsiradékkal kezdjük sütni a palacsintákat. A töltelékhez pároljuk meg a spenótot, turmixoljuk össze, adjuk hozzá a fokhagymát, a sót, a borsot, és amikor már teljesen elfőtte a levét, a tejföl felét. Tartsuk melegen. Kezdjük el „építeni” a tortát . Tegyünk egy palacsintát egy tálra, kenjük meg a meleg spenóttal, szórjuk meg reszelt sajttal, és így tovább, amíg az összes alapanyag el nem fogy. A sajt kicsit megolvad a hőtől, és kötőanyagként is működni fog. Vágjuk a tortát szeletekre és a maradék tejföllel tálaljuk.

Sonkás-kelbimbós palacsinta

A palacsintatésztát a fentiekhez hasonlóan készítsük el. 20 dkg sonkát vágjunk apró kockákra és egy kevés olajon pirítsuk le. Adjunk hozzá kb. 3 marék félbevágott kelbimbót , és lassú tűzön pároljuk. Amikor megpuhult a kelbimbó, adjunk hozzá 3-4 gerezd zúzott fokhagymát és 1 evőkanál apróra vágott kakukkfüvet. Forgassuk alaposan össze, majd zárjuk el a gázt alatta. A palacsintából 1-1 darabot tányérra helyezzünk, megszórjuk a sonkás-kelbimbós töltelékkel és egy kevés olívaolajjal meglocsolva kínáljuk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.