Természetes módszerek hányingerre

Hányinger okozta kellemetlenségekkel mindenki találkozik élete során. A panasz enyhítésére felírt gyógyszereknek gyakran kellemetlen mellékhatásaik vannak, ezért érdemes inkább természetes módszerekkel próbálkozni.

Gyömbér

A gyömbért évszázadok óta használják a hányinger és émelygés kezelésére - akár várandósság, akár betegség, akár esetleg kemoterápiás kezelés hatására érzünk ilyesmit, próbáljuk ki mindenképp.

Hogyan érdemes fogyasztani a gyömbért? Részletek itt.

Borsmentás aromaterápia

Kutatások szerint a borsmenta illata is segíthet csökkenteni vagy akár teljesen megszüntetni a hányingert. Ehhez párologtassunk vagy gőzöljünk illóolajjal, de az is hatékony lehet, ha megiszunk egy csésze erős borsmentateát.

Akupunktúra és akupresszúra

A tradicionális kínai gyógyászat évszázadok óta használja ezt a két technikát az émelygés és hányás kezelésére. Kutatások szerint gyógyszeres kezelés és terhesség okozta tünetek enyhítésére is hatásos mind a két módszer.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A gyömbért már évszázadok óta használják hányinger ellen
A gyömbért már évszázadok óta használják hányinger ellen

Citrom

A várandós nőknél a citrusos illatok is segíthetnek a hányinger leküzdésében. Próbálkozhatnak citromgerezdek szagolgatásával, de citrusos illóolajok párologtatásával is.

Légzéskontroll

Vegyünk mély, lassú lélegzeteket, mert ez is sokat segíthet - a levegőt az orrunkon szívjuk be, és a szánkon fújjuk ki. Ez a kis légzőgyakorlat több kutatás során hatásosnak bizonyult.

Fűszerek

Az édesköménypor, a fahéj , a kömény és a köménykivonat is bizonyítottan hatékony lehet, ha émelygünk vagy hányingerünk van.

B6-vitamin

A B6-vitamint régóta írják fel hányingerrel küszködőknek, különösen várandós nőknek. Szedése teljesen biztonságos.

A fentieken felül kisebb az esélyünk az émelygés és hányinger kialakulására, ha kerüljük a zsíros és fűszeres ételeket, és sok fehérjét fogyasztunk. Ne együnk egyszerre túl sokat, evés után ne feküdjünk le, és evés közben, illetve után nagyjából 30 percig ne igyunk. A vastabletta szedésével is legyünk óvatosak, mivel különösen a terhesség első szakaszában felerősítheti a hányingert.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.