Zöld csoda a pohárban

A búzafűlé fogyasztása napjainkban igen divatossá vált, ám csak kevesen vannak, akik valóban tudnak egészségre gyakorolt pozitív hatásairól.

Mi a búzafűlé?

A búzafűlé a zsenge tönkölybúzából frissen kipréselt növényi kivonat. A préselés eredményeként egy édeskés, zöld lét kapnak, mely tartalmazza a tönkölybúza minden biológiailag értékes alkotóelemét.

Miért érdemes fogyasztani?

- nagy mennyiségű klorofillt tartalmaz, mely növeli a sejtek oxigén ellátását. A megfelelő oxigén ellátottság gátolhatja a rákos folyamatok kialakulását.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

- magas az enzimtartalma, ezért erősen tisztító hatású. Segíti a lerakódott méreganyagok kiürülését, kifejezetten ajánlott tisztítókúrák idején.

- javítja az anyagcserét, segíti az emésztést és megkönnyíti a tápanyagok felszívódását.

- segíti a szervezet sav-lúg egyensúlyának helyreállítását.

- immunerősítő, frissítő, vitalizáló hatású.

Hogyan és milyen mennyiségben fogyasztható?

A búzafűlé akkor a leghatásosabb, ha frissen préselve, azonnal elfogyasztjuk, ugyanis a levegővel érintkezve gyorsan elkezd oxidálódni, és így sokat veszít a hatásából. Termeszthetünk akár saját magunknak is búzafüvet, de kapható frissen, zacskós kiszerelésben is, amit otthon bármikor könnyedén kipréselhetünk egy speciális eszközzel. Első alkalommal érdemes 2-3 hónapig fogyasztani, hogy a méreganyagok teljesen kiürüljenek. Ezután célszerű évente két kúrát tartani. Hatása mindenkinél másképpen jelentkezik, ezért fogyasztása mindig az előírt adagoknak megfelelően történjen.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.