Fogorvosok tippjei, amikről nem beszélnek

Nemcsak mosolyunkat védjük, ha figyelünk fogaink állapotára, hanem például az immunrendszerünket is. Most olyan tanácsokat gyűjtöttünk össze, amelyeket a fogorvosok is követnek.

Sokan öblítenek fogmosás után, helytelenül: ez ugyanis szuvasodáshoz vezethet. A fluoridos fogkrém értelme ugyanis pont az, hogy hagyjuk megülni maradványait a fog felületén. A fluorid erősíti a fog felületét, így az képes lesz jobban ellenállni az ételből érkező savaknak.

Epret fogyasztani nem csak azért jó, mert isteni íze van, hanem azért is, mert almasavat tartalmaz, aminek enyhe fehérítő hatása van. Azt viszont érdemes azt is tudnunk, hogy ha sok sötétebb színű bogyót eszünk (például áfonyát vagy cseresznyét), azok a teához, kávéhoz vagy vörösborhoz hasonlóan megfesthetik fogainkat.

Tanácsos a fogselyem használata is legalább naponta egyszer: nemcsak az ételmaradványoktól szabadulhatunk meg, hanem azoktól a baktériumoktól is, amelyek fogbetegségeket okozhatnak.

Mi okozza a szájszárazságot? A szájszárazság sajnos sokkal több embert érint, mint ahányan orvosuknál panaszkodnak rá. Tudjon meg többet, kattintson! Az emberek gyakran mosnak fogat vörösbor után, de ez nem feltétlenül jó. A savas bor ugyanis puhítja a zománcot, és ha ilyen állapotban kezdünk el fogat mosni, azzal többet ártunk, mint használunk. Várjunk inkább egy órát, amíg a zománc visszanyeri eredeti állapotát.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ugyanezért tanácsos evés előtt mosni fogat, nem pedig utána. Ugyanis ha nem mosunk evés előtt fogat, akkor a fogainkon élősködő baktériumok kapcsolatba lépnek az étel cukortartalmával, és savat termelnek. Ne feledjük: a fogmosás legalább annyira szól a baktériumok eltüntetéséről, mint magáról a tisztításról. A legfontosabb az, hogy lefekvés előtt mindenképpen mossunk fogat, hogy alvás közben ne szaporodjanak el szánkban a baktériumok.

Olyan tanácsokat gyűjtöttünk össze, amelyeket a fogorvosok is követnek

Olyan tanácsokat gyűjtöttünk össze, amelyeket a fogorvosok is követnek

A cukorbetegeknek vigyázniuk kell

A cukorbetegség és az ínyproblémák szoros kapcsolatban vannak egymással. Cukorbetegként kifejezetten óvatosnak kell lenni a szájhigiéniájával kapcsolatban, mert nagyobb eséllyel fordulhat elő ínyprobléma, ami vércukorproblémákhoz és egyéb szövődményekhez is vezethet.

Tisztítás közben nyelvünket is meg kell mosni , az azon keletkező plakettréteg hatására ugyanis könnyen lehet rossz a lehelet és alakulhatnak ki ínyproblémák. Tisztíthatjuk nyelvünket fogkefével vagy különleges nyelvtisztítóval is: a lényeg az, hogy ne legyen túl erős a mozdulat.

Ami a szánkban történik, utalhat arra is, hogy testünkben mi zajlik éppen. A vérző íny például a hormonokkal lehet összefüggésben (főleg a terhesség alatt), ritkább esetekben leukémiára vagy májproblémákra is utalhat. A szájfekély pedig vas- és B-vitamin hiányra utalhat, míg a kiszáradt száj pedig egy esetleges gyógyszer mellékhatása is lehet.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra