10 ok, amiért nem fogyunk

Előfordulhat, hogy nem működik a diéta, vagy az edzés, és nem indul be a fogyás. Elárulunk tíz dolgot, amiket betartva jó eséllyel kikerülhetjük a csapdákat.

Több ok miatt járhatunk edzeni, de az egyik legfontosabb az, hogy pár kilót leadhassunk. Akkor van baj, ha ez mégsem jön össze. Megmutatjuk, hol lehet a gond.

<strong>1. Nem fogyunk, ha mindig ugyanazt csináljuk</strong>

Ha minden edzés alkalmával ugyanazt csináljuk, jó eséllyel nem azokat az eredményeket érjük el, amiket szeretnénk. Ha ugyanazokat a gyakorlatokat ismételjük, a testünk hozzászokik a folyamatokhoz, mert egyszerűen semmilyen kihívást nem adunk neki. Váltott edzéstervre van szükségünk , az izmainkat új és különböző módokon kell terhelés elé állítanunk!

<strong>2. Ha túl finomak vagyunk magunkhoz</strong>

Tökéletes méret Praktikus kalkulátorunkkal megtudhatja, hogy a különböző országokban milyen méretű ruhákat érdemes választania. Kattintson! Ha egy edzés után azt gondoljuk, hogy "ez túl könnyű volt", akkor tényleg az volt. Ha húsz percig sétálunk egy futógépen, akkor az jót tesz a szívünknek, de ha tényleg meg akarjuk változtatni a testünket, akkor fussunk fel egy emelkedőn , emeljünk súlyokat vagy növeljük az edzésre fordított időt vagy a terhelést. Ha intenzitást növelünk, az segít megnövelni az edzés hatékonyságát.

Ne kíméljük magunkat edzés közben
Legyünk kemények, és ne kíméljük magunkat edzés közben!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

<strong>3. Ha egész nap nem mozgunk</strong>

Egy jó edzésterv nem elég. Sokan csak leedzik az egy órájukat és a nap többi részében meg egy helyben ülnek. Ha az edzést tényleg ki akarjuk használni, akkor a vérnek cirkulálnia kell. Lépcsőzzünk liftezés helyett. Gyalogoljunk többet. Csináljunk guggolásokat, ha sokat ültünk egy helyben. Mindezek apróságoknak hangzanak, de sokat segítenek.

<strong>4. Tilos jutalométkezéseket tartani</strong>

A kemény edzések után hajlamosak vagyunk sokat és jót enni, elvégre megérdemeljük, nem? Nem. Attól, hogy többet edzünk, még nem jelenti azt, hogy többet is kell ennünk. Ne felejtsük el: fogyni a konyhában is lehet . Ha fogyni akarunk, akkor fontos tudatosítani, hogy mit és mennyit eszünk naponta. Persze ehetünk, amikor nagyon éhesek vagyunk, de akkor sem szabad egy egész pizzát bevágnunk. A fogyás egyik trükkje, hogy ezeken is dolgoznunk kell.

<strong>5. Az edzőteremben csak elmegy az idő</strong>

3 ok, ami miatt feladjuk a mozgást Ahogy beköszönt az ősz, egyre többen határozzák el azt, hogy rendszeresen mozogni fognak. Azonban igen gyakori, hogy a kezdeti lelkesedés egy idő után alábbhagy, majd pár hét, esetleg hónap múlva a sportos életmód képe elszáll. Vajon hol a hiba? Miért lankad a motiváció? Attól, hogy edzőteremben vagyunk, még nem jelenti azt, hogy edzünk is. Elszórakozunk, hogy mit is hallgassunk edzés közben, beszélgetünk az edzőtársakkal - el tud menni az idő, nagyon is. Remek dolog barátokat találni az edzőteremben és motiválni is remek őket - de az edzőtársak értünk kell hogy dolgozzanak, nem ellenünk. Legyünk elevenek az edzőteremben.

<strong>6. Nem regenerálódunk megfelelően</strong>

Edzeni jó, de a testünknek pihenésre is szüksége van utána: ugyanis ki tudjuk meríteni annyira a testünket, hogy inkább ártunk neki, mint segítenénk. A túledzés laktátot és adenozin-trifoszfátot szabadít fel az izmainkban, mindkettő izomfájdalmat okoz. Az izmaink gyakorlatilag falba ütköznek és azt kérik tőlünk, hogy hagyjuk abba az edzést. Ha pedig a testünk a kimerültség miatt nem működik rendesen, nem úgy fog zsírt égetni, ahogy kellene.

<strong>7. Nem ismerjük a célpulzust</strong>

Nem az izzadás az edzésünk legjobb mérőszáma, a célpulzust kell ismernünk ahhoz, hogy tudjuk, a testünk megfelelően edződik-e. Szükségünk lesz egy pulzusmérőre , hogy tudjuk, hatékonyak vagyunk és azok is tudunk maradni.

<strong>8. Nem kiegyensúlyozott az edzés</strong>

Az edzést különféle gyakorlatokkal kell egyensúlyoznunk. Legyen benne kardió, erőnléti edzés, nyújtás . Ezek kombinációja adja a jól kiegyensúlyozott edzést, a különféle izmokat különféleképpen kell edzeni. Ha csak egyfajta gyakorlatot csinálunk, nem érjük el a célunkat.

<strong>9. Nem érezzük jól magunkat közben</strong>

Olykor érezhetjük úgy, hogy az edzés túl sok munka. Ha ez van, változtassunk. Próbáljuk ki a teniszt , valamilyen labdajátékot vagy bármilyen sportot, ami tényleg tetszik. Próbáljuk játékként megélni az edzést: ne azon gondolkodjunk, hogy mennyit kell még haladnunk vagy mennyit kell lenyomnunk.

<strong>10. Változtassunk a hozzáállásunkon!</strong>

Edzést pozitívan és határozottan kell csinálnunk. Hagyjuk a stresszt otthon vagy legalábbis az utcán, úgy kezdjünk el edzeni, hogy nem vonja el semmi a figyelmünket. Ha az első 3 perc után az van a fejünkben, hogy "úristen még 27 perc", akkor végig csak küszködni fogunk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra