Az 5:2 diéta lényege, hogy a hét öt napján "normál módon" étkezünk, a másik kettőn viszont jelentősen redukáljuk a kalóriabevitelt. Ez férfiak esetében napi 600, nők esetében pedig napi 500 kalóriát jelent. A diéta kiötlői szerint így nem kell kínlódnunk a folyamatos diétázással, ugyanakkor az átmeneti kalóriamegvonás éppen elég átlagos kalóriadeficitet hoz létre ahhoz, hogy hosszú távon súlyt veszítsünk.
Természetesen érdemes odafigyelni rá, hogy az "evős" napokon ne faljunk, ne együk túl magunkat, és hanyagoljuk a cukros ételeket, péksüteményeket és fehér lisztes termékeket. Ugyanakkor az is fontos, hogy ezeken a napokon ne koplaljunk, és vigyük be a korunknak, aktivitási szintünknek és nemünknek megfelelő mennyiségű kalóriát - de egészségeset, teljes értékű ételekből.
Ebben a diétában elvileg az a jó, hogy nincs szigorúan előírt étrend: ésszerű határokon belül azt eszünk, amit akarunk, és egyetlen ételcsoportot sem kell kizárnunk. A kalóriák számolgatásával, az étkezések folyamatos tervezésével járó stressz is kevesebb így.
Kutatások igazolják, hogy az átmeneti, rövidebb böjtös időszakok jól hatnak az egészségre, csökkentik a vérnyomást, a vércukorszintet és a káros LDL-koleszterin szintjét is. Emellett az 5:2 diéta csökkentheti az Alzheimer-kór, a rák, a cukorbetegség és a szívbetegség kialakulásának esélyét. És persze a felesleges kilóinkat is leadhatjuk vele.
Nagyon fontos a sok folyadék (leginkább víz és cukormentes teák) fogyasztása, és hogy az étrendünkben jelen legyenek a fehérjék, a lassan felszívódó szénhidrátok és a zsiradékok is. A böjtölős napokon a megengedett kalóriabevitelt próbáljuk háromfelé osztani, és együnk tojásfehérjét, alacsony cukortartalmú gyümölcsöket, zöldsalátát, párolt vagy főtt húst, sok zöldséget, túrót és natúr joghurtot.
Forrás: brightside.me