Gyümölcslevek
A gyümölcsökben sok a vitamin, az ásványi anyag és a rost, de mivel sem zsírt, sem fehérjét nem tartalmaznak, nagyon hamar megemésztjük őket. A gyümölcsök pedig kipréselve elveszítik a rosttartalmukat, így gyakorlatilag egyáltalán nem telítenek, így sokkal inkább érdemes őket természetes formájukban fogyasztani. Így nemcsak jobban laktatnak, de kevesebb kalóriát is viszünk be velük, mint a gyümölcslevekkel.
Zöld turmixok
Ugyanaz a helyzet velük, mint a gyümölcslevekkel: nincs bennük fehérje és zsír, vagy csak minimális, viszont sok bennük a cukor és a kalória. Növelhetjük a tápértéküket, ha avokádót és mogyoróvajat is turmixolunk ezekbe az italokba, és az sem hátrány, ha némi fehérjeporral is feldúsítjuk őket.
Tojásfehérje
A tojásfehérje kalóriaszegény és szinte teljesen zsírmentes, ezért is javasolták a fogyókúrázóknak fogyasztásra a csak ebből készült omlettet. Csakhogy a tojásfehérje minimális ideig laktat, éppen ezért, ha rántottát vagy omlettet készítünk, inkább csináljuk eggyel kevesebb tojásból, de hagyjuk benne a sárgáját is.
Zsírmentes tejtermékek
Kicsivel kevesebb bennük a kalória, viszont sokkal kevésbé táplálóak, mint a"zsíros" verziók, és igen gyorsan lebomlanak a szervezetben. Szóval mértékkel, de fogyasszuk inkább a hagyományos verziót, ha nem vagyunk laktózérzékenyek, és joghurtból is válasszuk a görög fajtát, mivel magasabb fehérjetartalma miatt hosszabb időre eltelít.
Savanyúság
Savanyú uborka, savanyú káposzta és társaik - sok bennük a prebiotikum, de egyúttal a só is. A sótól szomjasak leszünk, amitől kevésbé jóllakottnak fogjuk érezni magunkat. Mindig vizsgáljuk meg a vásárolt savanyúságok sótartalmát.
Forrás: prevention.com