Aki fogyókúrába kezd, nemcsak azzal kell megküzdenie, hogy a korábbi életmódját elhagyva új ételeket, kisebb mennyiségeket kell ennie, és rendszeresen be kell iktatnia a testmozgást egyébként is sűrű napirendjébe, hanem sokszor az is kihívás, hogy miként áll a családunk a diétához.
Nagyon sokszor ugyanis a családtagok egyáltalán nem támogatóak. Moroghatnak az „elvesztegetett idő” és az anyagiak miatt, amit egy edzőtermi bérlet megvásárlása jelent, vagy egyszerűen közölhetik, hogy a zöldségek nyúledelnek valók, és nem eszik meg őket. Ez különösen nehéz helyzetbe hozza azokat, akik úgy szeretnének néhány kilót leadni, hogy közben az egész családra ők főznek.
A kutatásba egyetemista lányokat vontak be, akiket kikérdeztek arról, hogyan érzik magukat a bőrükben, elsősorban a testsúlyukkal kapcsolatban. Öt hónappal később újra interjút készítettek velük, melyben megkérdezték azt is, hogy beszéltek-e családtagjukkal, barátjukkal, szerelmükkel a kétségeikről, és hogy ők hogyan reagáltak a súlyukkal kapcsolatos felvetésekre .
Három hónappal később újra megkérdezték őket, valamit a súlyukat is megmérték. Úgy találták, hogy a kísérlet ideje alatt azok a nők tudták a legjobban tartani a súlyukat vagy fogyni , akik pozitív és megerősítő válaszokat kaptak a szeretteiktől Azok a nők, akik inkább kritikus megjegyzéseket (talán éppen jó tanácsnak álcázva) kaptak, átlagosan 2 kilót híztak az öt hónap alatt.
Logel szerint, ha egy diétázó elfogadó és pozitív üzeneteket kap a számára legfontosabb emberektől, akkor sokkal jobban fogja érezni magát a bőrében, és a fogyás is könnyebben megy majd neki. Ezzel szemben a negatív kommentek – még akkor is, ha látszólag a kérdező javát szolgálják, melyekkel „csak segíteni akarnak” – stresszt és szorongást okozhatnak, ami nemcsak hogy nem segíti a sikeres fogyást, de még hízáshoz is vezethet.
A kutatás eredményeiről a Personal Relationships című szaklapban számoltak be.