Az alábbiakban a Women's Health gyűjtése alapján bemutatjuk a leggyakoribb okokat, amelyek a fogyás megállását eredményezhetik.
Nem mérjük ki az adagokat
Szakértők szerint a sikeres súlyvesztés egyik kulcsa, hogy minden étkezésnél pontosan mérjük ki, hogy miből mennyit eszünk. Ha korábban nem foglalkoztunk ezzel, de a fogyás megtorpanni látszik, akkor érdemes erre nagyobb figyelmet fordítani, és utánanézni, hogy miből mekkora mennyiség hány kalóriát tartalmaz. Néhány hét alatt már mérleg nélkül is menni fog a dolog.
Túl gyakran jutalmazzuk magunkat
Ha úgy érezzük, hogy minden keményebb edzés vagy leadott kiló után megérdemlünk egy kis édességet , azzal észrevétlenül szabotálhatjuk a fogyási tervünket. Persze nem kell teljesen lemondanunk a finom falatokról, de ügyeljünk rá, hogy csak kis mennyiségben, és ne túl gyakran fogyasszuk őket.
Nem mozgunk eleget az edzéseken kívül
A fogyáshoz a rendszeres sport mellett nem árt, ha a mindennapjainkban is aktívabbak leszünk. Sétáljunk , lépcsőzzünk mindennap, ne kövessük el azt a hibát, hogy az edzéseken kívül "lustulunk". Minden apró kis mozgás számít, mert élénken tartja az anyagcserét.
Nem megfelelő időben eszünk
Nagyon fontos az is, hogy mikor eszünk: ha például eleve éhesen megyünk edzeni, akkor mozgás után már szinte éhezni fogunk, ami az egyik legbiztosabb út a túlevéshez. Ilyenkor mindig vegyünk magunkhoz egy kevés könnyű, energiát adó ételt, például egy marék olajos magot és egy almát, vagy egy cukormentes fehérjeszeletet .
Nem rendszeresen edzünk
A rendszeresség a mozgásban szintén nagyon fontos, ha fogyni akarunk: egy kutatás szerint ha egy edzést kihagyunk, 61 százalékkal nő az esély arra, hogy a következőt is ki fogjuk. Éppen ezért érdemes edzőpartnerrel sportolni, akivel kölcsönösen motiválhatjuk egymást, ha valakinek éppen nincs kedve mozogni. Az edzésen belül is legyünk konzekvensek, tartsuk magunkat a tervhez.