Összemegy a gyomrunk, ha keveset eszünk?

Fogyókúra esetén sokan szokták úgy érezni, hogy a gyomruk zsugorodni kezd, miután egészségesebben kezdtek táplálkozni, és kitágul, ha valami miatt túleszik magukat. De vajon a gyomor tényleg így viselkedik?

Nos, részben igen, de a dolog azért korántsem ennyire egyszerű. Amikor eszünk, az étel nem egyszerűen csak belehullik egy zsákszerű valamibe. Először a fundusba kerül, amely a gyomor felső, nyelőcsővel határos részén található. Ez a rész kitágul, ha étel kerül a gyomorba, de a befogadóképessége egyénenként változik. Ha teleesszük magunkat, a gyomor nem tágul ki hatalmasra, majd marad úgy - a mérete visszaáll az eredeti állapotra, amihez maximum négy órára van szüksége. Ez alatt a megevett étel a belekbe kerül.

Ki ne ismerné a "gyomorideg" kifejezést? Kutatók az agy és a hasi szervek szerepét tanulmányozták a félelemérzet kialakulásában. Kiderült, a zsigerek is befolyásolják az agyi folyamatokat, így a félelem kialakulására is hatnak.Hogy a félelemtől valóban összeszűkülhet-e a gyomrunk, arról bővebben az alábbi cikkünkben írtunk!

Valóban összeszűkül?

Ha valaki egy ideig rendszeresen többet eszik a szokásosnál, ráadásul gyorsabban annál, mint hogy a gyomor jelezni tudná az agynak a jóllakottságot, akkor a fundus is kitágulhat. Hogyha pedig egy ideig kevesebbet eszünk, mint szoktunk, - például ha fogyókúrázunk - a gyomor nem feltétlenül megy össze, de nem fogunk tudni annyi ételt egyszerre megenni, mint korábban. Gyakorlatilag minél kevesebbet használjuk, annál kevesebb étel fér bele.

Ha kevesebbet eszünk, valóban összeszűkül a gyomrunk?
Ha kevesebbet eszünk, valóban összeszűkül a gyomrunk?

A lényeg tehát, hogy alapvetően nem a gyomor, hanem a gyomor felső része, azaz a fundus rugalmasságán múlik, mekkora adagokat tudunk megenni. A gyomor képes tágulni, és zsugorodni, de összemenni nem. Amikor tehát azt érezzük, hogy összeszűkül, az nem az eredeti méretéhez képest történik, hanem ahhoz a kitágult állapothoz képest, amelyet a korábbi túlevésekkel értünk el. Ezért is van az, hogy a hosszabb ideje diétázók is képesek hatalmas adagokat eltüntetni, ha épp valamiért ahhoz van kedvük.

Forrás: womenshealthmag.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +22 °C
Minimum: +10 °C

Sok napsütés valószínű kevés fátyol-, hazánk délnyugati, nyugati felén több gomolyfelhővel. Ez utóbbiakból délután néhol a Nyugat-Dunántúlon zápor sem kizárt. A keleti, északkeleti szél ismét több helyen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 25 fok között várható. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra