Ha makacs betegséggel állunk szemben, a magas lázat bizony nem egyszerű leküzdeni. Sokszor még a legjobb lázcsillapítók sem tudnak segíteni, ezért kénytelen vagyunk egyéb alternatív módszereket is kipróbálni. Valaki a vizes láz esetén az alábbi növények hozhatnak gyógyulást.
Acsalapu
Az acsalaput a nagy pestisjárványok idején igen nagy hatékonysággal alkalmazták. Gyökere erős lázcsillapító hatású, ennek teáját érdemes láz esetén fogyasztani. Napközben 1-2 csészével kortyolgassunk el belőle.
Kamilla
A kamilla a legtöbb háztartásban megtalálható, általános fájdalom- és gyulladáscsökkentő, éppen ezért alkalmazható biztonsággal láz esetén is. Nyugtató hatása miatt szintén sokat segíthet a fáradt, legyengült szervezetnek, és jó közértet teremt. Nyugodt szívvel adható gyermekeknek is. Napközben 2-3 csésze teát fogyasszunk belőle, de a kamillás borogatás is hatékony lehet.
Palástfű
A cickafarkhoz hasonlóan elsősorban a nők gyógynövényének tartják, hiszen a legtöbb női probléma esetén hatásosan alkalmazható, de seb okozta láz esetén is hasznát vehetjük. Teájához egy púpozott teáskanál füvet negyed liter vízzel leforrázzunk, rövid ideig állni hagyjuk, majd lassanként elkortyolgatjuk.
Svédkeserű
Maria Treben, a híres gyógyfüvesasszony a svéd keserűt is ajánlja láz esetére. Az általa kifejlesztett keserű tartalmaz aloét, mirhát, sáfrányt, szennalevelet, kámfort, rebarbara- és kurkumagyökeret , Theriak veneziant, bábakalácsgyökeret, angyalgyökeret és mannát. Gabonapálinkával felöntve, hosszabb ideig is eltartható. Svédkeserűt a patikákban, gyógynövényboltok ma is lehet vásárolni, érdemes ezzel is próbálkozni.
Ne feledjük!
A gyógynövények alkalmazása egy-egy betegség esetén mindig csak kúraszerűen történhet. Betegség és láz esetén érdemes gyógynövényüzletekben és patikákban beszerezni a szükséges növényt, ott ugyanis szakszerű felvilágosítást is kaphatunk felhasználásáról. Ha ezzel mégsem élnénk, mindenképpen olvassuk el és tartsuk be a mellékelt alkalmazási útmutatót.