„Megmaradt a húsleves, a frissen főzött kávé vagy épp valamilyen gyümölcs? Nehogy kárba vesszen!” – írta Facebook-posztjában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) élelmiszerpazarlás ellen küzdő, Maradék nélkül elnevezésű programja.
Nem csak jégkockakészítésre jó
A szakértők véleménye szerint sokan nem is sejtik, hogy a jégkockatartó milyen sokoldalúan használható.
Segítségével sok étel esetében megspórolhatjuk a hosszas előkészítési időt, esztétikusabbá tehetjük italainkat és nem utolsó sorban az élelmiszerpazarlás megelőzésében is jó szolgálatot tehet”
– emelték ki a témát részletező cikkükben. Ha kíváncsi vagy hasznos tippjeikre, nézd meg az alábbi galériát!
Ezekre azért nem árt odafigyelni
A cikkben arra is felhívták a figyelmet, hogy bár fagyasztás egy kiváló tartósítási eljárás, azért még ezzel a módszerrel sem tárolható az „örökkévalóságig” az étel, minőségromlás nélkül. A megfagyás után tehát érdemes kiönteni a jégkocka tartalmát egy légmentesen záródó műanyag edénybe vagy zacskóba, amelyre előre ráírtad, hogy mit tartalmaz a kocka és mikor fagyasztottad le.
Fontos továbbá észben tartani, hogy a legtöbb fagyasztva tárolt élelmiszert mindenképpen jól át kell forralni a fogyasztás előtt. A hőkezelés ugyanis eltávolíthatja az esetlegesen jelen lévő, potenciálisan ételfertőzést okozó baktériumokat.
A tartósítás és a maradékmentés egyik legjobb módja a fagyasztás. Ezt akár friss fűszernövényekkel is megtehetjük, ám némelyikkel mégsem érdemes, kiolvasztás után ugyanis fonnyadttá válik.
Kiemelt képünk forrása: Getty Images