Éppen ezért érdemes minél több olyan ételt fogyasztani, amiben megtalálhatók a prebiotikumok. Egy korábbi tanulmány szerint ráadásul a prebiotikumokban gazdag étrend csökkentheti a vastagbélrák kialakulásának esélyét, és mivel segíti a kalcium felszívódását, a csontjaink szilárdságát is növelheti. A spárgában, különösen a nyers spárgában sok a prebiotikum, de ha nyersen nem szeretjük, akkor pároljuk gőzben - így a leginkább egészséges. Köretként vagy különféle szószokba, például hummuszba mártogatva érdemes fogyasztani. A spárgában, különösen a nyers spárgában sok a prebiotikum
A banán is jó ötlet, különösen, ha még éretlen - készíthetünk például turmixot mogyoróvajjal és bogyós gyümölcsökkel. Érdemes kipróbálni a gyermekláncfű zöldjét is, például salátákba vagy köretekbe keverve, vagy akár a reggeli zöld turmixunkba is tehetünk belőle. A kicsit kesernyés ízét könnyen elvehetjük egy kis citromos-fokhagymás-olívaolajas öntettel.
A fokhagyma egyébként szintén remek prebiotikus hozzávaló - nyersen. Natúr joghurtba keverve remek salátaöntet, de vinaigrette-t is ízesíthetünk vele. Keverhetjük hummuszba, salsába és avokádókrémbe is, vagy csak simán dörzsöljünk be vele néhány szelet pirítóst.
A jeruzsálemi articsókához nem könnyű hozzájutni, de néhány zöldségesnél itthon is kapható, és érdemes kipróbálni, például nyersen, salátába keverve, de gyümölcssaláta is lehet belőle, almával, körtével, egy kis gyömbérrel, fahéjjal és juharsziruppal ízesítve.
A különböző hagymafélékben is bőven van prebiotikum, akár nyersen, akár főzve fogyasztjuk őket - salátába keverve, sülve köretként, pörköltalapnak, és még számtalan egyéb módon is felhasználhatók.
Forrás: health.com