Az erre vonatkozó friss kutatási eredmények a című szakfolyóiratban jelentek meg.
Lorenza Colzato kognitív pszichológus és csapata olyan kísérleti szituációt rendezett meg, amelyben a résztvevőknek egy ismételt cselekvést kellett abbahagyniuk egy bizonyos időpillanatban. Az alanyok egy számítógép-monitort figyeltek, amelyen ha zöld nyilat láttak megjelenni, a lehető leggyorsabban megnyomtak egy gombot. Ezzel egy időben arra is összpontosítaniuk kellett, hogy a lenyomott billentyű összhangban legyen a nyíl irányával. Vörös nyíl megjelenése esetén pedig le kellett venniük a kezüket a billentyűzetről.
A résztvevők kétszer vettek részt a kísérletben. Egyszer tirozintartalmú narancslevet itattak velük előtte, másodszor pedig placebóval "dúsítottat". Az eredmények alapján a tirozinos alkalommal sokkal jobban teljesítettek.
A tirozin reakcióidőre gyakorolt pozitív hatása jól jöhet például a közlekedés során. Hirtelen kialakuló dugó esetén a gyors reflexek például megelőzhetik a balesetet. Colzato szerint ugyanakkor számos más példát is lehet említeni a tirozin ilyen irányú hasznosítására. "A tirozinos étrend-kiegészítők egészséges és olcsó megoldást jelentenek az intellektuális képességek fejlesztésére. Biztonságos, vény nélkül kapható alternatíváról van szó" - tette hozzá a szakértő.