Az elmúlt 50 évben a nagyüzemi termesztésnek köszönhetően a boltokban kapható zöldségek és gyümölcsök tápértéke, illetve vitamin-, ásványi anyag- és fehérjetartalma mérhetően lecsökkent. Enneg valószínűleg a műtrágyzás az oka. Ezt azonban saját termesztéssel elkerülhetjük. Mutatjuk az otthoni gyümölcs- és zöldségtermesztés legfontosabb előnyeit!
Több tápanyag
Az organikusan termesztett növényekben több tápanyag és antioxidáns hatású flavonoid található. Ráadásul minél több idő telik el a betakarítás és a zöldség vagy gyümölcs elfogyasztása között, annál jobban csökken a tápértéke. Ezért is érdemes az import helyett mindig a hazait választani, a legjobb pedig az, ha a saját kertünknél nem kell messzebb mennünk azért, amit megeszünk. Ezzel ráadásul a környezetet is védjük.
Kevesebb vegyszer
Az sem elhanyagolható szempont, hogy az organikus termesztés során rengeteg vegyi anyag elkerülhető. Nagyüzemi termelésnél ugyanis nagy mennyiségű növényvédőt, rovarirtót és gombaölőt használnak, ezek pedig mind a szervezetünkbe kerülhetnek. A saját termésről viszont mindig pontosan tudjuk, hogy milyen földből nőtt ki és milyen vegyszerekkel érintkezett.
Megfelelő minőség
A saját kertünkben eldönthetjük, hogy mit szedünk le és mit hagyunk tovább érni. Így biztosak lehetünk abban, hogy csak a valóban érett és fogyasztásra optimális finomságok kerülnek a tányérunkra.
Spórolás
A saját termesztéssel pénzt is spórolhatunk, ami szintén nagy előnynek számít. Emellett a növényeink, fáink, kertünk gondozása remek testmozgás is, így a saját veteményesünk kétszeresen is hozzájárul ahhoz, hogy egészségesebbek legyünk. Sőt, még közös családi programnak sem utolsó, amely során a gyerekeinknek is megtaníthatjuk a saját termesztésű élelmiszerek fontosságát.
Forrás: care2.com