Miért vagyunk allergiásak a tejre?
A tehéntej-allergia gyermekekben és felnőttekben is előfordulhat, Európában a gyermekek 2-3 százaléka érintett. A laktózintoleranciával szemben, melynél a szervezet nem tudja megfelelően megemészteni a laktózt (egy laktáz nevű enzim hiánya miatt), a tejallergiánál a szervezet immunrendszere támadja meg a tejfehérjét.
Az allergia a nyálkahártyák megduzzadását, ödémásodását okozhatja, emellett hasmenést és bőrproblémákat, nagyon ritkán pedig allergiás sokkot is.
"A tejfehérje molekuláris struktúrájának ismerete nagyon sokat segíthet a tejallergia megértésében és később abban is, hogy megfelelő gyógymódot vagy kezelési módszert találjunk rá" - mondta Franziska Roth-Walter, a most megjelent tanulmány vezető szerzője.
A kutatás következő szakaszában arra szeretnék megtalálni a választ, miért változhat a tejfehérje vassal való telítettsége. Mennyire játszik szerepet ebben például a tehenek táplálkozása , a biotermelés, de azt is szeretnék kideríteni, csak a tehéntejnél van ez a jelenség, vagy más állatok tejében is felfedezhető az allergiát kiváltó protein.