Kimerültség
Az napjainkat átszövő, tartós, ólmos erőtlenség és fáradtság egy idő után a legkevésbé sem normális. Ha azt vesszük észre, hogy ugyanannyit pihenünk, sportolunk és alszunk, de mégis egyre törődöttebbnek és fáradékonyabbnak érezzük magunkat, forduljunk orvoshoz, mert a pajzsmirigy hormonjainak és az ösztrogén- vagy progeszterontermelés zavarainak is lehet ez a tünete.
Álmatlanság
A kimerültség oka alvászavar , illetve az alvási szokások megváltozása is lehet. Mivel az ébrenlét és alvás ritmusát is a hormonok szabályozzák, sokféle alvásproblémáért lehetnek felelősek. Az alacsony progeszteronszinttől nehezen, vagy egyáltalán nem tudunk elaludni, míg az alacsony ösztrogénszint felel a hőhullámokért és az éjszakai izzadásért, ami miatt nem tudunk pihenni.
Ingerlékenység
Ha a körülöttünk lévők arra panaszkodnak, hogy mostanában gyakoriak nálunk a hirtelen hangulatváltozások, azért is a hormonjaink lehetnek a felelősek. Nem véletlen, hogy az ingerlékenység, vagy éppen a túlzott érzelmesség menzesz előtt, illetve alatt nagyon sok nőre jellemző.
Hajhullás
Ha megváltozik a hajunk sűrűsége, vagy a hajszálaink gyengébbek és töredezettebbek lesznek, illetve a hajunk hullani kezd , teljes joggal gyanakodhatunk arra, hogy a hormonjainkkal nincs minden rendben. Ezek a tünetek gyakran utalnak a pajzsmirigy zavaraira, illetve az ösztrogén és progeszteron szintjének megváltozásával is összefüggésben állhatnak.
Hízás
Ha hirtelen minden ok nélkül változik a súlyunk, akár fogyunk, akár hízunk, jó esély van rá, hogy a hormonjainkkal van probléma. A karra és hasra hízás inzulinrezisztenciát jelezhet, a mellnövekedés az ösztrogénszint változását jelzi, a csípőre rakódó zsírpárnák pedig a pajzsmirigy által termelt hormonok zavaraira utalhatnak.
Forrás: rodalewellness.com