Kerüljük a BPA-t!
A BPA vegyi anyag, amely megtalálható edényekben, konzervdobozokban és konyhai műanyag eszközökben is. Kutatások szerint összezavarhatja a hormonrendszert, illetve növeli a rákos, illetve az emésztéssel, anyagcserével kapcsolatos betegségek kialakulásának esélyét. Éppen ezért ha ilyesmit vásárolunk, mindig ellenőrizzük a címkén, hogy tartalmaz-e BPA-t, és minél kevesebb ételt és italt tároljunk műanyag edényben , dobozban, palackban.
Vessük be a gyógynövényeket!
Az ashwagandha nevű gyógynövény bizonyítottan jó hatással van a pajzsmirigy működésére. Jót tesz még a bacopa, a fekete mogyoró, az echinacea és az ínfű is.
Növeljük a jódbevitelt!
A pajzsmirigy működési rendellenességeit nagyon gyakran jódhiány okozza, ezért igyekezzünk rendszeresen jódban gazdag ételeket fogyasztani. Ilyenek a tengeri ételek, az alga, a gomba, a spárga, a tojás, a fokhagyma és a szezámmag. Táplálékkiegészítő formájában is szedhetjük, de csak orvosi rendelvényre.
Vigyünk be elég szelént!
Ha nincs elég szelén a szervezetünkben, akkor ez csökkentheti a pajzsmirigy hormontermelését. Ezt természetesen ellensúlyozhatjuk szelénben gazdag ételek fogyasztásával. Ilyen a brazil dió , a gomba, a napraforgómag, a hagyma és a lazac is.
Csökkentsük a gluténbevitelt!
A gluténszegény, illetve gluténmentes étrend hatására csökkenhet a szervezetben a gyulladások mennyisége, ami a pajzsmirigy számára is nagyon egészséges.
Forrás: care2.com