Hámló bőr
A pszoriázissal , avagy pikkelysömörrel élőknek a kutatások szerint kétszer, akár háromszor is nagyobb az esélyük rá, hogy szívbetegek legyenek. A háttérben meghúzódó krónikus gyulladás ugyanis nemcsak a bőrt károsítja, hanem az artériákat is, ezáltal képes fokozni a szívpanaszok és a stroke kockázatát. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a betegek kezelése átfogóbb legyen annál, hogy krémet írnak fel nekik - figyelniük kell a súlyukra és a koleszterinszintjükre is.
Légszennyezettség
A szmog számos betegség kialakulásának kockázatát megnöveli, ez alól pedig nem jelentenek kivételt a szívbetegségek sem. Egy tanulmány szerint a szennyezett levegőjű környezetben élőknek magasabb lehet a vércukorszintje , a koleszterinszintje, és természetesen sokkal több közöttük a krónikus felső légúti betegséggel, illetve allergiával küzdő is. A káros hatások csökkentésének érdekében érdemes légszűrőt beszerelni, továbbá rendszeresen szedni omega-3 zsírsavat tartalmazó készítményeket, ami csökkentheti a légszennyezés szervezetünkre gyakorolt káros hatásait.
Fájdalomcsillapítók
Egy kutatás szerint azoknál, akik megfázásos tüneteikre és lázra rendszeresen ibuprofent tartalmazó gyógyszereket szednek, 3,4 százalékkal nagyobb a szívroham kialakulásának esélye. A pontos összefüggés egyelőre nem ismert, de a szakértők azt javasolják, hogy - különösen 50 éves kor felett - érdemes kerülni az ilyen jellegű szereket. Inkább pihenjünk eleget, igyunk sok folyadékot, illetve szükség esetén alkalmazzunk olyan gyógykészítményeket, amelyekben nincs ibuprofen.
Hangos zajok
Az olyan mindennapos erős hanghatások , mint egy sziréna vagy egy építkezés zaja nemcsak a fülünket bántják, hanem a szívünkre is rossz hatással vannak. Az American College of Cardiology kutatása szerint azoknál, akik hosszú távon ki vannak téve ilyesminek, nagyobb az esélye a szívritmuszavarok, a magas vérnyomás, a magas koleszterinszint és a magas vércukorszint fellépésének.
Forrás: menshealth.com