Gyenge immunrendszer
Bár az nem igaz, hogy a hideg levegőn automatikusan megfázunk, az alacsonyabb hőmérséklet igenis legyengítheti az immunrendszert . Ezért van az, hogy télen gyakoribbak a felső légúti megbetegedések, hiszen ilyenkor megnő a fertőzések veszélye.
Erősödő asztma
Ha gyorsan lélegezzük be a hideg levegőt a szánkon keresztül, az irritálhatja a tüdőt. Éppen ezért érdemes sálat kötni a szánk elé, ha a szabad levegőn mozgunk, sportolunk. Figyeljünk arra, hogy inkább orron át lélegezzünk, mert ez segít abban, hogy a levegő felmelegedjen, mielőtt eléri a tüdőt.
Gyakoribb migrén
A hőmérsékletcsökkenés légnyomáscsökkenéssel is jár, ami arra hajlamosaknál arcüregproblémákat, illetve migrént generálhat.
Csökkent libidó
A hideg és a kevés napfény depresszióra hajlamosít, és ez sokak nemi vágyára is negatív hatást gyakorolhat. Fontos, hogy ha télen kisüt a nap, használjuk ki, mozogjunk rendszeresen a szabadban, mert ez jó hatással lesz a libidónkra.
Több zsírt égetünk
A hidegben a szervezetünk több zsírt éget, ezt számos kutatás is bizonyítja. Már önmagában az alacsonyabb hőmérséklet is elég, de a hatás akkor a legerősebb, ha mozgunk is a hideg levegőn, persze kizárólag megfelelően felöltözve.
Enyhülnek a gyulladások
Egy 2011-ben készült tanulmány szerint az extrém hideg segíthet az edzés utáni regenerálódásban. Emiatt a téli hidegben végzett keményebb edzések után enyhébb izomlázra számíthatunk, mivel a hideg gyulladáscsökkentő hatású. Nem véletlen, hogy az élsportolók is jeges vízben vagy speciális jégkamrában regenerálódnak.
Forrás: care2.com