Sportoljunk ebédidőben!
A kardiovaszkuláris rendszerre ható mozgásformák az agy oxigénellátását is fokozzák, ennek köszönhetően egy rövid edzés után sokkal éberebbek leszünk. Egy kutatás szerint egy közepes intenzitású edzés utáni két órában megnő a kreativitásunk, ha pedig komolyabb edzésnek vetjük alá magunkat, akkor a kognitív képességeink akár tíz százalékkal is megnövekedhetnek. Ha ebédidőben beiktatunk egy 30-40 perces edzést (ami akár egy gyors séta is lehet), délután sokkal jobban bírjuk majd a terhelést.
Nassoljunk okosan!
Nevessünk!
A nevetés gyógyító és hangulatjavító hatásairól rengeteg tanulmány született már, egy amerikai kutatás szerint azonban a nevetés az energiaszintünkre is pozitív hatással lehet. Vagyis ha megnézünk néhány vicces videót az interneten, azzal nemcsak jókedvűbbek leszünk, de éberebbek is. A nevetés ráadásul csökkenti a stresszt a szervezetünkben, ez utóbbi azért fontos, mert a stressz miatt nehezebben koncentrálunk a feladatainkra, a figyelmünk könnyebben elkalandozhat.
Ha rossz tartásban ülünk a gép előtt, hamarabb elfáradunk
Menjünk a szabadba!
A friss levegő, a napfény és összességében a természet erőteljesen hat az energiaszintünkre, többek között azért, mert a napfény szabályozó szerepet játszik a belső óránk működésében, és hozzájárul például a szezonális hangulatzavarok elleni küzdelemhez. A természetben tett gyors séta a szerveztünk oxigénellátását is javítja. Ha nem tudunk kimenni, legalább az ablakot tárjuk ki, a redőnyöket húzzuk fel.
Gondolkozzunk gyorsabban!
Lehet, hogy elsőre nagyon nehéznek tűnik pont akkor gyors munkára fogni az agyunkat, amikor a legfáradtabbak vagyunk, de ha képesek vagyunk "felpörgetni" a gondolkodásunkat, akkor ez a hatás hosszú órákig megmarad. Ha tehát úgy érezzük, egy feladat teljesen elálmosít minket, térjünk át valami másra, mely gyorsabb reakciókat követel meg. Próbáljunk meg minél gyorsabban elolvasni egy hosszabb újságcikket, vagy tartsunk egy villám-megbeszélést a kollégáinkkal.
Húzzuk ki magunkat!
Ha egész nap a számítógép fölött görnyedünk, azzal nemcsak a szemünknek és a hátunknak teszünk rosszat, de hamarabb el is fáradunk. Ha azonban kihúzzuk magunkat, és igyekszünk a vállunkat hátrahúzva, a fejünket egyenesen tartva ülni, sokkal energikusabbnak érezhetjük magunkat, és egy kanadai kutatás szerint az önbizalmunkat is növelhetjük ezzel a módszerrel.