A német kutatás eredményeit a Stem Cell Research and Therapy szaklapban publikálták. Mindez első körben új generációs stroke- és Alzheimer-gyógyszerek fejlesztéséhez vezethet, azonban további vizsgálatokra van szükség, ugyanis az eredmények emberekre még nem, csak patkányokra vonatkoznak.
A vizsgálat folytatásaként a kutatók rágcsálók semleges őssejteit helyezték ar-turmeron különböző erősségű oldataiba. A kísérlet során minél nagyobb volt a vegyület koncentrációja, annál intenzívebb volt az őssejtek növekedése, ráadásul olyan agysejtek alakultak ki belőlük, amelyek az agy regenerációját segítik elő. A vizsgálat egyik résztvevője, Dr. Maria Adele Rüger hozzátette: míg emberekben és fejlettebb állatokban a tapasztalt jelenség nem elegendő ahhoz, hogy az agyat teljesen regenerálni lehessen, halakban és kisebb állatokban viszont igen.
A curry javítja az agy regenerációs képességeit (Kép: Europress)
Dr. Laura Phipps, az Alzheimer's Research UK intézet kutatója úgy nyilatkozott: jelenleg nem tudni, emberek esetében mennyire működik ar-turmeron hatására az agy regenerációja és az ilyen módon generált agysejtek javíthatnak-e mondjuk egy Alzheimer-kóros páciens állapotán.
További vizsgálatokra van szükség, hogy a vegyület hatását egy betegség keresztmetszetében is meg lehessen vizsgálni: amíg nincsenek konkrét eredmények, addig felesleges curryt és kurkumát vásárolni a boltban az agyregeneráció reményében. Mindezt már csak azért is, tette hozzá Phipps, mivel az ar-turmeron a kurkuma két összetevője közül a kevésbé ismert vegyület. A kurkuminként ismert másik vegyület jóval ismertebb gyulladáscsökkentő és rákellenes hatása miatt.