Egy új japán kutatás szerint a krónikus betegségekben szenvedő állattulajdonosok pulzusa rugalmasabban alkalmazkodik a velük bekövetkező változásokhoz, mint azoké, akik nem tartanak állatot - írja az Msnbc.com .
A kutatásba kétszáz embert vontak be, és arra az eredményre jutottak, hogy akár tollas, akár szőrös, akár pikkelyes házi kedvence volt valakinek otthon, szíve sokkal változatosabb pulzust mutatott, azaz jobban alkalmazkodott a testet ért aktuális fizikai és érzelmi hatásokhoz. Ezért kisebb az esélye, hogy egy gazdi szívinfarktusban meghaljon.
Ugyanakkor a kutatók még óvnak attól, hogy hosszú távú következtetéseket vonjunk le mindezekből, hiszen az említett japán felmérés is egyelőre csak 24 órán át vizsgálta az állattartók pulzusát, vérnyomását és koleszterinszintjét. Legnehezebb azt eldönteni, hogy az eredményeket az állatok idézték-e elő, vagy eleve bizonyos típusú és egészségi állapotú emberek vesznek-e magukhoz állatot.
A lényeg az, hogy az állattartás nagy felelősséggel jár, és kedvencünk önmagában nem fog meggyógyítani minket, csak segíthet, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben, így csak akkor vigyük haza a kiszemelt kutyust, ha egyébként is terveztük.