Víz vagy sör
A vízfogyasztás segít kimosni a méreganyagokat a szervezetből, amelyek hozzájárulhatnak a kellemetlen testszag kialakulásához. Ugyanakkor az alkoholtól, például a sörtől nemcsak a leheletünk lesz kellemetlen, hanem szaga a bőrünkön át is párologni kezd a pórusokon keresztül.
Joghurt vagy tej
A joghurtban található aktív kultúrák csökkenthetik a szagosodást okozó szulfátok mennyiségét, a benne lévő D-vitamin pedig segít felvenni a harcot a szájüregben megtelepedő káros baktériumokkal. Ugyanakkor a tejben olyan anyagok vannak, amelyek kellemetlen testszagot okozhatnak.
Citromlé vagy bor
A bor alkoholtartalma, akárcsak a söré, szintén párologni kezdhet a pórusokon keresztül - akár teljes 24 órán át. A citromos víz, illetve a citromlé ezzel szemben magas antioxidánstartalmú, és segít a szervezet méregtelenítésében.
Kávé vagy gyógytea
A gyógyteák tele vannak egészséges antioxidánsokkal, amelyek segítenek méregteleníteni a szervezetet. A kávé és a koffeintartalmú italok viszont az arra hajlamosaknál igencsak kellemetlen testszagot okozhatnak.
Alma vagy karfiol
Az alma fogyasztása tisztítja a szájüreget és segít megakadályozni, hogy kellemetlen legyen a leheletünk. A karfiolban viszont kolin van, amely erős testszagot okozhat.
Kardamom és fahéj vagy fokhagyma és hagyma
A kardamom és a fahéj aromás fűszerek, amelyeknek akkor is kellemes az illatuk, mikor a bőrünkön keresztül párolognak. Ugyanakkor a hagymában és a fokhagymában található kénes anyagok emésztés után a bőrön és a szájüregen át is árasztják magukból a kellemetlen szagot.
Zeller vagy spárga
A zeller egy kutatás szerint segít a testnek a feromonok kibocsájtásában, ami vonzóbbá tehet minket az ellenkező nem számára. Ugyanakkor a spárgában található savak kénes anyagokká bomlanak a szervezetben, és a testet, valamint a vizeletet is kellemetlen szagúvá tehetik.
Forrás: brightside.me