Sétáljunk egyet!
Minél hamarabb kezdünk el kicsit mozogni evés után, annál jobban járunk. Már 10-15 perc lassú, komótos sétálgatás is elég lehet, hogy enyhítsük, esetleg teljesen el is kerüljük a gyomorégést. Nem kell gyalogtúrára indulnunk, elég, ha párszor körbejárjuk a házat - a mozgás serkenti az emésztést, így hamarabb kiürül a gyomor, mintha a kanapén ülnénk. Az ülés ráadásul nyomást gyakorol a gyomorra, amitől a gyomorsav könnyebben a nyelőcsőbe jut.
Lazítsuk meg az övünket!
Az is sokat segíthet, ha nem viselünk szűk ruhát, és semmi olyasmit, ami nyomhatja a gyomrot , illetve a hasat. Lazítsuk meg övünket, gomboljuk ki a felső gombot a nadrágunkon, ha pedig családi eseményen vagyunk, egyszerűen bújjunk át valami kényelmesebbe.
Ne aludjunk el evés után!<br /><strong></strong>
A túlevés után a legtöbbekre álmosság tör rá, de nagyon fontos, hogy ellenálljunk a kísértésnek. Ilyenkor ülni sem jó, de a fekvés még rosszabb választás: ebben a pozícióban áramlik ugyanis vissza a legkönnyebben a gyomorsav a nyelőcsőbe. Alapvetően érdemes betartani a szabályt, hogy teli gyomorral ne menjünk aludni - egészségügyi szempontból úgy a legjobb lefeküdni, ha egy kicsit éhesek vagyunk. Ez azt jelenti ugyanis, hogy a gyomor már bizonyos mértékben kiürült.
Ne sportoljunk!
Hiába van lelkifurdalásunk egy nagy ebéd miatt, ha nem akarunk gyomorégést , ne menjünk edzeni aznap délután vagy este. Ilyenkor jobb egy nagyot sétálni, a komolyabb megerőltetést jelentő sportot pedig inkább másnapra időzíteni.
Forrás: menshealth.com