A szakemberek vizsgálódásai arra az eredményre jutottak, hogy egy-két extra csésze fekete naponta csökkentheti a cirrózis kialakulásának esélyét - akár 44 százalékkal is.
Minél több, annál jobb?
Van más jó hír is: plusz három csészénél ez a szám 57, plusz négynél pedig akár 65 is lehet - tehát a májunk szempontjából minél többet kávézunk, annál jobb. A kávé pozitív egészségügyi hatásai már korábban is ismertek lettek - segíthet megelőzni a rákos megbetegedések kialakulását, segíthet a fogyókúrában, és e szerint a kutatás szerint még ezeken felül is jótékony hatással lehet a szervezetre.
Nem semlegesíti a hatást
Ugyanakkor ez természetesen nem azt jelenti, hogy ezentúl bármennyi alkoholt iszunk is, hatását "semlegesíthetjük", ha sok kávét fogyasztunk. Alkalmanként persze jól jöhet, de rendszert csinálni nem érdemes belőle, és nem is hatékony.
Az alkohol tönkretesz
Az alkoholfogyasztás ugyanis - főleg rendszeresen és nagy mértékben - számos egészségügyi kockázatot rejt magában. Támadhatja a memóriát, növeli a rákos megbetegedések, valamint a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, nem tesz jót a bőrnek és a mentális egészségnek sem, hiszen kedélybetegségre, depresszióra hajlamosít. Mindezek ellen pedig sajnálatos módon mit sem használ napi pár csésze fekete.
A vizet se felejtsük el
Fontos hozzátenni, hogy ha másnaposan sok kávét iszunk, nagyon figyeljünk arra, hogy sok vizet is igyunk mellé, mivel a koffein vízhajtó hatású, főleg nagyobb mennyiségben. Arra is ügyeljünk, hogy délután fogyasszuk el az utolsó kávénkat, különben nem fogunk tudni elaludni, és ha nem pihenjük ki magunkat, akkor akár 48 órával is elnyújthatjuk a másnaposság kellemetlen tüneteit.
Forrás: rodalewellness.com