Gyógyszerek
Az esetleges hőhullámok számos gyógyszer leírásában szerepelnek mellékhatásként - bizonyos ópiátok, antidepresszánsok és csontritkulás elleni készítmények szedésénél is felléphetnek. Ha ilyesmit tapasztalunk nem sokkal azután, hogy valamilyen új gyógyszert kezdtünk el szedni, jelezzük az orvosunknak, hogy felírhasson helyette valami mást. Az is megeshet, hogy a tünetek maguktól megszűnnek, ha a szervezetünk hozzászokik a szerhez.
Hízás
Ha súlyt szedünk fel , az változásokat idézhet elő az anyagcserénkben, ennek következtében pedig hőhullámaink lehetnek. Ilyenkor a diéta és a sport jelentheti a megoldást - ha sikerül leadnunk a plusz kilókat, akkor a kellemetlen, hirtelen jelentkező forróságérzet is jó eséllyel megszűnik. Ezt egyébként több kutatás is igazolta.
Ételallergia vagy -érzékenység
Ha nagyon fűszeres, csípős ételeket eszünk, attól is lehetnek hőhullámaink, ez köztudott, de ilyesmit okozhat az is, ha esetleg allergiásak vagy érzékenyek vagyunk valamilyen ételre. Az alkohol és a kávé kiválthat hőhullámot, de ezenfelül számtalan más étel vagy ital is - figyeljük a testünk jelzéseit, és ha azt tapasztaljuk, hogy rendszeresen ugyanannak az ételnek vagy italnak a fogyasztása után lesz elviselhetetlenül melegünk, jelezzük ezt az orvosunknak.
Szorongás
Stressz, pánikbetegség , folyamatos aggódás, érzelmi feszültség - mindez járhat megemelkedett vérnyomással, szapora szívveréssel és akár hőhullámokkal is. Ilyenkor érdemes orvoshoz fordulni, mert valószínűleg a szorongás olyan méretű, hogy már kezelésre szorul.
Túl magas hőmérséklet a hálószobában
Alvás közben az testhőnk általában megemelkedik - ha éjszakánként arra ébredünk, hogy túlhevültek és izzadtak vagyunk, annak a túl meleg vagy túl sok takaró, a túl erős fűtés vagy a túl meleg hálóruházat is lehet az oka. Ilyenkor egyszerűen szellőztessünk, vegyük lejjebb a fűtést vagy vegyük le a pizsamánkat.
Forrás: prevention.com