Hőhullám, aminek semmi köze a klimaxhoz

A hőhullámok általában hirtelen kezdődnek és meglehetősen kellemetlenek - a forróságérzet mellett a szívverés felgyorsul, a bőr pedig kipirul, és erőteljes izzadás kíséri. Bár leggyakrabban a menopauza előtt/alatt álló nőket érinti, valójában bármelyik nemmel megeshet szinte bármilyen életkorban, a legkülönfélébb okok miatt.

Gyógyszerek

Az esetleges hőhullámok számos gyógyszer leírásában szerepelnek mellékhatásként - bizonyos ópiátok, antidepresszánsok és csontritkulás elleni készítmények szedésénél is felléphetnek. Ha ilyesmit tapasztalunk nem sokkal azután, hogy valamilyen új gyógyszert kezdtünk el szedni, jelezzük az orvosunknak, hogy felírhasson helyette valami mást. Az is megeshet, hogy a tünetek maguktól megszűnnek, ha a szervezetünk hozzászokik a szerhez.

A hőhullámok általában hirtelen kezdődnek és meglehetősen kellemetlenek
A hőhullámok általában hirtelen kezdődnek és meglehetősen kellemetlenek

Hízás

Ha súlyt szedünk fel , az változásokat idézhet elő az anyagcserénkben, ennek következtében pedig hőhullámaink lehetnek. Ilyenkor a diéta és a sport jelentheti a megoldást - ha sikerül leadnunk a plusz kilókat, akkor a kellemetlen, hirtelen jelentkező forróságérzet is jó eséllyel megszűnik. Ezt egyébként több kutatás is igazolta.

Ételallergia vagy -érzékenység

Ha nagyon fűszeres, csípős ételeket eszünk, attól is lehetnek hőhullámaink, ez köztudott, de ilyesmit okozhat az is, ha esetleg allergiásak vagy érzékenyek vagyunk valamilyen ételre. Az alkohol és a kávé kiválthat hőhullámot, de ezenfelül számtalan más étel vagy ital is - figyeljük a testünk jelzéseit, és ha azt tapasztaljuk, hogy rendszeresen ugyanannak az ételnek vagy italnak a fogyasztása után lesz elviselhetetlenül melegünk, jelezzük ezt az orvosunknak.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Szorongás

Stressz, pánikbetegség , folyamatos aggódás, érzelmi feszültség - mindez járhat megemelkedett vérnyomással, szapora szívveréssel és akár hőhullámokkal is. Ilyenkor érdemes orvoshoz fordulni, mert valószínűleg a szorongás olyan méretű, hogy már kezelésre szorul.

A szorongás nagyon komoly neurobiológiai állapot, amely számos funkciózavarhoz vezethet. A szorongás olyan készenléti állapotban tartja szervezetünket, ami hosszú távon legyengíti immunrendszerünket. Nézze meg, milyen súlyos következményei lehetnek a tartós szorongásnak!

Túl magas hőmérséklet a hálószobában

Alvás közben az testhőnk általában megemelkedik - ha éjszakánként arra ébredünk, hogy túlhevültek és izzadtak vagyunk, annak a túl meleg vagy túl sok takaró, a túl erős fűtés vagy a túl meleg hálóruházat is lehet az oka. Ilyenkor egyszerűen szellőztessünk, vegyük lejjebb a fűtést vagy vegyük le a pizsamánkat.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.