Méregtelenítenek, salaktalanítanak, segítenek eltávolítani a felesleges folyadékot, egyensúlyban tartják a sav-, kálium- és nátriumszintet. Ezenfelül összefüggenek a vérnyomással, a D-vitamin és a vörösvérsejtek termelésével is. Ezek miatt különösen fontos, hogy időben felismerjük, ha ez a fontos, páros szervünk esetleg nem működik úgy, ahogyan kellene.
Ödéma (súlygyarapodás, puffadás folyadékfelgyülemlés következtében)
A vesék egyik fontos feladata, hogy a szervezetben lévő salakanyagokat vizelet formájában eltávolítsák. Ha működésük lelassul vagy leáll, az folyadék-visszatartást eredményezhet, amitől a szövetek megduzzadnak, és vizesedhetnek például a végtagok , különösen a karok és a lábak.
A szokásosnál ritkább vizeletürítés
Minél több vizet tart vissza a szervezetünk, és minél több halmozódik fel a szövetekben, annál kevesebb távozik a szervezetből. Persze ha nincs vizesedés, egyszerűen csak keveset ittunk, az is lehet a ritka vizelés oka, ilyenkor egyszerűen csak folyadékpótlásra van szükségünk.
Állandó fáradtság, álmosság
A vesefunkciók fontos része, hogy egyenletesen tartják a hemoglobinszintet . Ha ezzel a folyamattal nincs minden rendben, az krónikus fáradtságot és csökkent energiaszintet okozhat.
Étvágytalanság, émelygés és zavaros gondolatok
Ezek a tünetek akkor jöhetnek elő, ha a vese méregtelenítő funkciói nem működnek megfelelően, és a szervezetben salakanyag kezd felhalmozódni. Ez zavart okozhat bizonyos szervek, például a gyomor vagy épp az agy működésében.
Emelkedő vérnyomás
Ha a vesékkel gond van, nem tudják kontrollálni a vérnyomást, az erős nyomás kitágítja az ereket, ami a vesék ereiben további károsodásokat is okozhat.
Szívritmuszavarok
Ha az abnormális veseműködés miatt káliumtöbblet lép fel a szervezetben, az szívritmuszavarokat is eredményezhet.
Forrás: rodalesorganiclife.com