Külföldön nagy népszerűségnek örvend a lila diéta. Lényege, hogy a kúra alatt többségében természetesen lila ételeket kell fogyasztani, melyek számos pozitív tulajdonságuk mellett serkentik a sejtképződést, ezáltal látványosan lassítják a bőr öregedését. De nézzük, hogyan is működik ez a nagyszerű módszer!
Három hétig csak lila?
Tízórai: 3 deci friss vagy bio céklalé
Ebéd: Avokádó saláta
Uzsonna: lila szőlő, kis darab sajt, 4-5 szem mandula
Vacsora: Párolt padlizsán lilahagymával, lila krumplival és spárgával
Reggelire és ebédre kerüljön a tányérunkra rengeteg saláta, nyers vagy párolt zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabona, müzli, sovány tejtermékek és olyan C-vitamin valamint pektin tartalmú élelmiszerek, mint amilyenek a citrusfélék , az alma, a ribizli, az egres vagy a körte. Ez utóbbiak ugyanis hozzájárulnak a diéta alatti energikussághoz és jó közérzethez is.
Lila diéta: viszlát, kilók! A kúra során le kell mondanunk a fehér kenyérről, a rizsről, tejfölről, felvágottakról, félkész ételekről, konzervektől, szószoktól, tartósított élelmiszerektől, péksüteményekről, édességekről, olajban sült ételekről, alkoholról és a szénsavas üdítőkről.
Hatékonyságának titka
A lila színű zöldségek és gyümölcsök rengeteg rezveratrol nevű antioxidánst és antocianidint tartalmaznak, melyek védik a sejteket azoktól az oxidatív sérülésektől, melyek a ráncképződés elsődleges kiváltó tényezői. Fogyasztásuk bizonyítottan hozzájárul az egészséges szövetek fenntartásához, a bőr fiatalos rugalmasságának, ragyogásának megőrzéséhez.
Mindezek mellett a bíbor színű növények gyorsítják az anyagcserét, méregtelenítik a szervezetet, megvédenek a szív- és érrendszeri betegségektől, a ráktól, jó hatással vannak a látásra, a memóriára, erősítik az immunrendszert, megelőzik a fogszuvasodást, hajhullást, sőt még a narancsbőrt is csökkentik .
Hosszú távon
Ha nem szeretnénk három hétig folytatni a diétát, egyszerűen csak beépíthetjük a mindennapi étrendünkbe a jótékony lila növények fogyasztását. Figyeljünk oda, hogy hetente legalább háromszor fogyasszunk belőlük lehetőleg nyers vagy párolt formában, így hosszú távon élvezhetjük ezeknek a páratlan zöldségeknek és gyümölcsöknek a fiatalító és egészségjavító hatását.
Forrás: Nők Lapja Egészség