A brit Clinic Compare által készített infografikákon megnézhetjük , hogy bolygónkat hogyan érinti a túlsúly: az eredmények pedig könnyen meglephetnek minket - az adatok a CIA által összeállított adatbázisokból származnak.
A második és harmadik helyen Nauru (71 százalék) és a Cook-Szigetek (63 százalék) találhatóak: itt vélhetően a második világháborút követő gyarmatosítás és az emiatt bekövetkező társadalmi és gasztronómiai változások tehetnek az elhízásról - ezek szerint az "őslakos civilizációra szoktatása" és a "rendes étrend bevezetése" távolról sem olyan kedvező, mint amilyennek elsőként tűnhet. A friss halból, húsból és a helyi zöldségekből és gyümölcsökből álló étrendet rizs, cukor, liszt, konzervhúsok és konzervzöldségek/gyümölcsök, valamint szénsavas üdítőitalok és sör váltotta fel: ezek közül rengeteg energiadús, de tápanyagszegény.
Az ehhez kapcsolódó, Journal of Development and Social Transformation szaklapban megjelent tanulmány szerint a nyugati világ ételei a jobb társadalmi státusz jelzői lettek ezen szigeteken. Emellett a bányászat bevezetése az ételgyűjtésre használt területeket, a hajózásból következő szennyezés pedig a zátonyokat tette ételgyűjtés szempontjából használhatatlanná.
A lista másik végén Bangladesh és Etiópia található, ahol csupán az emberek 1 százaléka túlsúlyos, a második "legvékonyabb" ország pedig Nepál. A felmérések szerint a kövérség hasonlóan ritka Afrikában és Dél-Ázsiában is, amely főként az alultápláltság miatt alakult ki.
Az adatokból az is következik, hogy a bolygón egyre jobban elhíznak az emberek, mindez Európában, a Közel-Keleten és Észak-Amerikában tapasztalható. Nagy-Britanniában a lakosság 25 százaléka hízott el, az Egyesült Államokban 33 százalék, míg Ausztráliában közel 27 százalékuk.
Elhízottnak vagy túlsúlyosnak akkor tarthatunk valakit, ha BMI-je, azaz testtömegindexe 30 felett van, ez pedig akkor válik súlyossá, ha ezen érték 40 felé emelkedik.