Az alábbiakban bemutatjuk, mit árul el az arcunk az egészségünkről.
Szemek
Fehér gyűrűk az íriszben. A véráram magas koleszterintartalma mutatkozhat az íriszben látható fehér gyűrűk sorozataként. A magas koleszterinszint másik jele a szemfehérjében lévő apró zsírlerakódás, más néven pinguecula, amely a szemhéjon vagy a szem körülötti területen is megjelenhet. Ez kifejezetten erős veszélyjelző, mivel azt mutatja, hogy esélyesebben rakódik le bennünk zsír, mint másokban, esélyesebben rakódik le a véredényekben és így nagyobb az esély a szívrohamra vagy a stroke-ra.
Lefittyedt szemhéj. Ez a Bell-féle parézis indikátora lehet, ilyenkor az arckifejezésért felelős ideg bénul részlegesen. Ezt egy gyulladás okozhatja és vezethet stroke-hoz is, bár olyankor más szimptómákat is észlelnünk kel: elmosódó beszédet vagy féloldali gyengeséget.
Száj
Kisebb fogak. A szájban észlelhető vékonyabb, rövidebb fogak a reflux eredményei: a gyomorból származó sav akár fogainkat is képes feloldani.
Fekete nyelv. Előfordulhat, hogy a nyelv felületén található szemölcsök környékén a baktériumok felhalmozódnak, a nyelv ennek hatására elfeketül, szőrösödik - ez lehet a rossz szájhigiéniának, a dohányzásnak vagy antiobiotikumoknak köszönhető.
Bőr
Sárgás bőr. A sárgás bőrt és sárgás szemeket egyes gyógyszerek is okozhatják egyfajta mellékhatásként - ezen gyógyszereket cukorbetegség vagy magas vérnyomás esetén szedhetjük. De jelezhet mindez jelentős májproblémát is.
Barnás foltok. A bőrön barna vagy szürkésbarnás foltokként is megjelenő melazma (májfolt) tízszer gyakoribb nőkben, mint a férfiak esetében. Ezen foltokat az ösztrogén okozza, így a melazma terhesség vagy fogamzásgátlók szedésekor tapasztalható, esetleg ultraibolya sugarak okozta sérülés is okozhatja.
Ráncok. Az arcon látható mély ráncokat csontritkulás is okozhatja: egy 2011-es kutatás szerint a negyvenes-ötvenes éveikben lévő nők esetében minél mélyebbek a ráncok, annál törékenyebbek a csontok is. A kapcsolat az alacsony kollagéntartalom lehet, ugyanis a kollagén mind a hám, mind pedig a csontok építőeleme.
Fülek
Ráncos fülcimpák. A fülcimpán található átlós gyűrődés a szívroham kockázatának indikátora (olvasható mindez az Angiology szakfolyóirat egyik tanulmányában). Ez jelentheti azt, hogy a koleszterinlerakódás a fülben erősen látható, de okozhatja az is, hogy a véredények itt végződnek, az itt lévő véredényekben pedig kevesebb elasztin van és emiatt esélyesebben válnak keményebbé - így alakulnak ki a ráncok vagy gyűrődések.
Haj
Ritkuló haj. Nőknél a túlműködő pajzsmirigy, esetleg a vashiány jele lehet. A vas ugyanis azon ferritin nevű fehérjéhez kötődik, amely a hajsejtek termelődéséért felelős.
Arcszőrzet. Nők esetében ezt az androgén hormon magas szintje okozhatja, amely mind az arcon, mind pedig pattanásokon extra szőrzetet okozhat, de okozhatja az arcszőrzetet a menopauza érkezése is.
Vékony szemöldök. A szemöldökszőrzet ritkulása az alulműködő pajzsmirigy tipikus jele. Ezen esetben az alulműködés azt jelenti, hogy nem termelődik elég thyroxin hormon, ami a szőrtüszők működésénél lenne alapvető fontosságú.
Orcák
Vörös orcák. Míg a vörös arc jelezhet gyulladás okozta bőrpírt, okozhatja belső probléma is, mint például a Cushing-szindróma - ezkortizol-túltengés miatt alakulhat ki. A kortizol hatására a véredények feltagadnak, az arcon és a mellkason levők ilyenkor jobban vannak érintve.
Lilás orcák. A kék vagy lila orca a vér alacsony oxigénszintjéről árulkodik, ezt okozhatja légúti magas vérnyomás vagy azt, hogy a vörös vérsejtek kevesebb oxigént hordoznak: ezt okozhatja krónikus tüdőbaj vagy egyes szívproblémák.
Orr
Duzzanat. A sarcoidosis nevű ritka állapot, amely a testrészek hegesedésével jár, első körben az orron és a fülön jelentkezik vörös duzzanatok formájában.