A kedvezményezett szervezetnél most azon törik a fejüket, mihez kezdjenek az eddig befolyt, közel százmillió dollárral.
A kampány lényege, hogy az ALS (amiotrófiás laterálszklerózis) , más néven Lou Gehrig-kór elleni harcban az emberek egymást hívják ki az Ice Bucket Challenge-re, vagyis vagy nyakon öntik magukat egy vödör jeges vízzel és kisebb összeget adományoznak az ALS Association nevű szervezetnek, vagy megkímélik magukat a hideg zuhanytól egy nagyobb adományért cserébe.
Az ALS Association vezetősége beismerte, a nem várt siker kisebb problémákat okozott a szervezetnél: jelen pillanatban még fogalmuk sincsen, hogyan fogják kezelni a befolyt összeget.
"Azt hiszem, egyetlen PR-cég sem találhatott volna ki jobb kampányt, még akkor sem, ha a világ minden pénze a rendelkezésükre áll" - mondta az AP-nek nyilatkozva Carrie Munk, a szervezet szóvivője. "Tisztában vagyunk a felelősségünkkel, hogy a befolyt adományokat transzparensen és hatékonyan használjuk fel."
Az ALS Association pénzügyi háttere a nem várt sikernek köszönhetően ma már a legnagyobb rákellenes ligákéval vetekszik. Fő célja a kutatás, a betegek ápolása, illetve a tanácsadás a Lou Gehrig-kórral kapcsolatban. "Sokan, akik hosszú ideje velünk dolgoznak, most úgy érzik, mintha egy álom vált volna valóra" - tette hozzá Munk. "Jelenleg azon fáradozunk, hogy kapcsolatba lépjünk és köszönetet mondjunk mindenkinek, aki adakozott, ez pedig több mint kétmillió embert jelent. Emellett megfelelő folyamatokat is ki kell dolgoznunk, hogy a legjobb döntések mentén költhessük el a befolyt pénzt."
Az ALS Association annak ellenére könyvelhette el a hatalmas bevételt, hogy például csak Nagy-Britanniában a résztvevők fele egyáltalán nem adományozott az alapítványnak, csupán a vödrös mókában vett részt.