A hangulattól kezdve a cirkadián ritmuson és a memórián át a bélmozgásig és az étvágyig rengeteg dolgot befolyásol az, hogy milyen a szervezeted szerotoninszintje. Bár ezt gyógyszerekkel is lehet szabályozni, néhány természetes módszer is a segítségedre lehet. Mutatjuk, a Healthline gyűjtése szerint melyek a legjobb házi praktikák a szerotoninszint felturbózására.
A részleteket tartalmazó galéria megnyitásához kattints az alábbi képre!
Azzal talán nem mondunk újat, hogy az önkéntesek munkája számtalan bajbajutott ember életében hozhat pozitív változásokat. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy az önkéntesekre nézve is számos előnye lehet az önzetlen segítségnyújtásnak.
Ha nem használnak a praktikák
Ha az alacsony szerotoninsszinthez kapcsolódóan már hangulatzavar, például depresszió is kialakult nálad, akkor az ismertetett trükkök nem feltétlenül bizonyulnak majd elegendőnek arra, hogy felvidítsanak. Ugyanez igaz akkor is, ha genetikailag olyan alkat vagy, hogy az agyi kémiád miatt az átlagosnál alacsonyabb a szerotoninszinted.
Ha azt tapasztalod, hogy tüneteid már befolyásolják mindennapi életedet, érdemes lehet felkeresned egy mentális egészségügyi szakembert. Az orvos felírhat neked szelektív szerotonin újrafelvétel-gátlót (SSRI) vagy más típusú antidepresszánst, amelyet valószínűleg néhány hónapig szedned kell majd. Ne félj segítséget kérni!
Talán kevesen tudják, de a boldogság tulajdonképpen a testünkben végbemenő kémiai folyamatok eredménye. Mutatjuk, mit kell tenned ahhoz, hogy serkentsd boldogsághormonjaid termelődését.