A szerzők szerint a szívelégtelenségben szenvedő betegek kognitív károsodása a bármilyen eredetű halál közeledtére utalt, és az ismételt kórházba utalás valószínűsége 7,5-szer nagyobb, mint azoknál, akiknél nincs kognitív károsodás. A kutatók azt is feltételezik, hogy ez az összefüggés részben a betegek állapotával kapcsolatos erőteljesebb gyógyszerezés következménye lehet - írja a Medical News Today.
Szívelégtelenség egy krónikus, progresszív állapot, amelynek során a szív nem képes elegendő vért pumpálni a test szöveteibe, hogy ellássa a sejteket vérrel és oxigénnel. Az állapot fáradtsághoz és légszomjhoz , súlyos esetben a vese és a máj károsodásához vezethet.
A gyógyszerek csak ronthatnak a szívbetegségek állapotán?
A rendszeres felülvizsgálatok azt mutatják, hogy a kognitív zavar gyakori a krónikus szívelégtelenség esetén, de a kognitív károsodás prognózisos lehetőségei e betegek esetében eddig nem volt ismertek - állítják a tanulmányt szerző japán Kameda Orvosi Központ kutatói.
Arra számítanak, hogy a betegek kognitív zavara fokozatosan rosszabbodik a beszedett gyógyszerek következtében. A kardiológusoknak és más egészségügyi szakterületek specialistáinak ki kell értékelniük a tapasztalatokat, hogy csökkentsék az esélyét a szívelégtelenségben szenvedők állapotában a visszaesés esélyét.
Lehet, hogy a családok oktatására is szükség volna a megfelelő ápolás, ellátás alkalmazása érdekében - állítják a Kameda központ szakemberei.
Forrás: Medical News Today