Gyümölcsszagú lehelet
A gyümölcsös illatú lehelet egyfajta cukorbetegség, a ketoacidózis (DKA) jele lehet - ilyenkor a testben lecsökken az inzulin szintje, a vércukoré pedig megemelkedik. A DKA tünetei nagyon komolyak is lehetnek, például súlyos hányás és gyakori vizelés, ami miatt a test veszélyes mértékben kiszáradhat. Emellett a szokásos cukorbetegség-tünetek , mint szédülés, émelygés, homályos látás és hirtelen fogyás is jellemezhetik. Ha tehát magunkon, vagy valaki máson azt érezzük, hogy a lehelete gyümölcsszagú, irány az orvos, és lehetőleg minél hamarabb.
Erős lábszag
A kellemetlen, szűnni nem akaró lábszag lábgombára is utalhat - különösen akkor, ha kiszáradt, hámló bőrrel, kivörösödéssel és vízhólyagokkal is párosul. Semmiképpen sem szabad kezeletlenül hagyni, mert a lábujjak között elvékonyíthatja és felpuhíthatja a bőrt, ezáltal a gombásodás miatt elszaporodott baktériumok a szervezet más részeibe is eljuthatnak.
A szokásosnál erősebb, kellemetlenebb szagú széklet
Amikor a szervezetünk nem termel elegendő laktáz nevű enzimet, akkor nem tudjuk megemészteni a laktózt, vagyis a tejtermékekben lévő tejcukrot. A laktóz egyből a vastagbélbe kerül a véráram helyett, ahol az ottani baktériumflórának köszönhetően megerjed, és igen erős és kellemetlen szagúvá teszi a székletet, valamint fokozott gázképződést is okozhat. A laktózérzékenység ráadásul viszonylag gyakori: így ha azt vesszük észre, hogy tejtermékek fogyasztása után puffadunk, fáj a hasunk és a szokásosnál erősebb szagút ürítünk, forduljunk orvoshoz.
Forrás: womenshealthmag.com