A naptej fontosságát, szükségességét nem vitatják a szakemberek, arra viszont felhívják a figyelmet, hogy a körültekintő alkalmazás ellenére is gyakran előfordulnak hibák, például, hogy bizonyos testrészeinket elfelejtjük bekenni. Az egyik leggyakoribb és egyben legveszélyesebb ilyen mulasztás a fejünk teteje, pontosabban azok a részek, ahol ritkulás vagy választék található - hívja fel a figyelmet a Dailyrecord. Abi Cleeve, az Ultrasun UK napvédő márka ügyvezető igazgatója a lapnak elmondta, hogyan lehet a leghatékonyabban felvinni a naptejet a fejbőrre, és milyen típusú készítményeket használjunk, ha teljes védelmet szeretnénk anélkül, hogy naptejes lenne a hajunk.
Naptejet a bőrnek – a fejbőrünk se maradjon ki
A nyári forróságban a fejünket éri leginkább a nap. Bár az arcunkra sokan használunk fényvédő készítményt, a fejbőrünket gyakran hagyjuk védtelenül, ami kellemetlen, viszkető és fájdalmas következményekkel járhat. A ritkább haj ugyanis nem védi meg a fejbőrt a leégéstől. Ahogy a szakértő fogalmaz: „a fejbőr különösen érzékeny ott, ahol hajhullás, elválasztás, elvékonyodás van, vagy a hajvonal mentén, ahol a fejbőrünk jobban kilátszik. Ez mind UV-károsodáshoz, illetve a bőrrák fokozott kockázatához vezet ezen a területen”.
A szakember szerint tehát nyilvánvaló, hogy fejbőrünk is igényli a fényvédelmet. De mit érdemes rákenni? Abi Cleeve azt javasolja, kerüljük a zsíros érzetet hagyó termékeket. Ezek helyett olyan – magas UV-B- és UV-A-szűrővel rendelkező – fényvédő spray-k vagy púderek használatát érdemes előnyben részesíteni, amelyek alkalmazása fejbőrre is ajánlott, vagy amelyeket épp erre fejlesztettek ki.
„Keressük a könnyű formulákat. Olyan termékeket, amelyeken az van feltüntetve, hogy nem zsíros, vagy gyorsan felszívódó. Ezek a készítmények kevésbé hagynak nehéz, zsíros érzetet a hajon. Ezen kívül fontos, hogy közvetlenül a fejbőrre vigyük fel a fényvédőt, a hajunkra lehetőség szerint ne kenjünk ezekből” – tette hozzá. A felvitelhez az ujjunkat vagy egy vattakorongot érdemes használni, amellyel óvatosan be tudjuk masszírozni a fényvédőt a fejbőrünkbe, ügyelve arra, hogy mindenhol jól fedje a bőrt, ahol választék vagy ritkulás miatt kevesebb a haj.