Télen a csípős hideg, a szennyezett levegő, a szeles idő, de még a fűtött lakás száraz levegője, sőt a kinti mínuszokból a hirtelen fűtött lakásba és vissza közlekedés is komoly kihívást jelenthet az érzékeny bőrűeknek. Ilyenkor szárazzá, érdessé válhat, kipirosodhat a kéz és az arc bőre, az ajkak pedig könnyedén kicserepesedhetnek. Ha pedig valaki a téli sportok szerelmese, ez rá hatványozottan igaz lehet. Van azonban néhány dolog, amivel sokat tehetsz a bőröd egészségéért.
Kell egy jó krém
A vizes krém ilyenkor nem jó választás, a hidegben ugyanis belefagyhat a bőrbe, komoly roncsolást okozva a sejtekben. Szintén lényeges, hogy a zsírosabb krém ne szívódjon be teljesen, hanem vékony védőréteget képezzen az arcon, a kézen és az ajkakon.
Ha mégis kifújja a szél
Ha mégis kiszáradna a kézfejed, tehetsz rá gyógyszertári vazelint vagy olívaolajat, és húzz rá kesztyűt éjszakára!
Párologtass!
Ez amellett, hogy jó hatással van a légutakra, a bőrnek is jót tesz.
Védekezz az UV sugarak ellen!
Havas terepen könnyedén leéghet a bőr, ezért ilyenkor is – éppúgy, mint nyáron – használj napvédő készítményeket! Jó tudni, hogy 1000 méterenként 15 százalékkal nő az UV-sugárzás, a hó pedig a napfény 80 százalékát visszaveri. Nem csak az arcot kell ilyenkor védeni a naptól, hanem a kezet és az ajkakat is. A napsugárzás elleni védőkrémeket nem elég a sípályán fölkenni, azt már előtte félórával vidd fel az arcodra, kezedre, az ajkaidat pedig zsírozd be fényvédő hatású ajakápolóval! Érdemes ezt a műveletet többször megismételni a nap folyamán.
Igyál eleget!
Fontos, hogy a bőrödet belülről is megfelelően tápláld, hiszen ha a tested kiszárad, az idővel a bőrödön, a szádon is meglátszik. Ilyenkor is a legjobb a víz, de ihatsz teát vagy időnként gyümölcsleveket is, persze cukor nélkül. Naponta 2-2,5 liter folyadék az ideális.
Ilyenkor is kerüld az alkoholt!
Az alkohol szárít, vitaminokat von el a szervezettől, ráadásul gyorsítja az öregedési folyamatokat, vagyis a bőr ráncosodását is elősegítheti.