Száraz idő
A hideg, száraz idő miatt testszerte tapasztalhatunk viszketést , és ez alól mellünk és mellbimbóink sem számítanak kivételnek. Ilyenkor fontos, hogy ne fürödjünk, zuhanyozzunk tíz percnél tovább, a víz ne legyen túl forró, és használjunk testápolót.
Ekcéma
Nemcsak viszketést, hanem kiütéseket is okozhat a mellbimbó környékén, különösen, ha testünk más részén már találkoztunk ekcémával . Vény nélkül is kaphatóak ekcémára való krémek, de ha nem használnak, akkor érdemes lehet orvosunkkal felíratni valami erősebbet.
Szappan
Ha új szappant, tusfürdőt vagy testápolót kezdünk használni, akkor lehet, hogy olyan anyag van benne, amellyel bőrünk eddig nem találkozott, és amely irritációt válthat ki. A legbiztonságosabb mindig hipoallergén, illatmentes kozmetikumokat használni. Új mosószer vagy öblítőszer is válthat ki irritációt.
Fehérnemű
A fehérneműnk anyaga kiválthat úgynevezett kontakt dermatitiszt , amelyre a mellbimbó, illetve a mell bőre viszketéssel reagál. Ha új fehérnemű viselése után tapasztaljuk a tüneteket, akkor ez állhat a háttérben. Az is gond lehet, ha a melltartó nem illeszkedik megfelelően, mert ilyenkor kidörzsölheti a mellbimbót, ami szintén viszketést okozhat.
Terhesség, szoptatás
A hormonális változások, illetve a mell megnagyobbodásával járó mellfeszülés, duzzadás a mellbimbó viszketését okozhatja. A szoptatás, a mellekből szivárgó tej szintén ilyesmit válthat ki. Bizonyos esetekben szoptatás idején a nedves környezet miatt a mellbimbó begombásodhat, ilyenkor a viszketés mellett hámlást is tapasztalhatunk.
Menopauza
A menopauzával járó hormonális változások is mellbimbóviszketést okozhatnak.
Sugárkezelés
Még hosszú idővel a sugárkezelés után is tapasztalhatunk viszketést, mivel a besugárzás sejtpusztító hatása miatt a bőr kiszáradhat, éghet, hámlani kezdhet.
Forrás: webmd.com