Három ember küzdelmét követhetik nyomon Magyar Televízió adásaiban: kamerákkal követik, ahogyan a szereplők megpróbálnak felhagyni a dohányzással.
M Kiss Csaba tévészerkesztőt-műsorvezetőt és egy fiatal, erősen dohányos, nikotinfüggő párt akarnak leszoktatni a dohányzásról egy hónap alatt, mégpedig egy ingyenes, az Országos Egészségfejlesztési Intézet által kidolgozott, magyar fejlesztésű program segítségével. A program neve: Leteszem a cigit.
A kamerákon kívül a fiatal pár saját mobiltelefonján videónaplóként is rögzíti a történéseket. Ebből olyan részleteket is adásba szerkesztenek, amelyeket különben nem tudtak volna felvenni.
A program nagy sikerrel fut a közszolgálati televízióban és komoly érdeklődésre tart számot. Az m1-en januárban minden hétköznap kétszer, 17.35-kor és 22.40-kor mutatják be ezeket az 5 perces folytatásos szappanopera jellegű dokumentumfilmecskéket.
A program elsősorban a dohányzásról leszokásban motiváltakat célozza meg. A felnőtt lakosság körében 2007. novemberében végzett felmérés alapján úgy becsülik, hogy majdnem 308 ezer (mintegy 166 ezer férfi és 142 ezer nő) magyar felnőtt dohányos gondolkozik azon, hogy az elkövetkező 6 hónapban leszokik a dohányzásról, és további mintegy 89.000 ember szeretné az elkövetkező 30 napban letenni a cigarettát. Ez utóbbi komoly motivációs háttér a sikeres letételhez. 1,7 millió magyar állampolgár állította, hogy érdeklődik a leszokást támogató műsorok iránt.
A történet igazán fordulatos: a középiskola óta dohányzó M Kiss Csaba, otthon két kis gyereke és nem dohányzó felesége előtt soha nem cigizik. Viszont ahogy belép a tévébe, láncdohányossá válik.
Munkatársai körülbelül 80 százaléka szintén nagy bagós. Csaba elsősorban példát akar mutatni. A sorozatból kiderül, sikerül-e neki, illetve hányan követik a Szempont c. műsor szerkesztőségéből, hányszor botlik meg az előre megtervezett "cigiletétel" után.
A másik két főszereplő Marcsi, aki irodában dolgozik, és barátja, az éppen állását elvesztő hidegburkoló Árpi, aki 10 éve cigarettázik. Marcsi asztmás, és annak idején barátja miatt kezdett cigizni. Most már a nikotinfüggőség miatt nem képes lemondani a cigarettázásról. Szinte csak cigiző barátaik, szüleik, munkatársaik vannak. Márpedig a "Leteszem a cigit" program szerint a végleges letételhez kell a motiváció, a segítő környezet és egy jó program. A roma származású fiatalok tehát többszörös hátránnyal indulnak neki az akciónak, nekik szinte minden füstmentes napért meg kell küzdeni.