Az édesen fűszeres fahéj segíthet csökkenteni a vércukorszintet , gyulladáscsökkentő hatású, kiváló antioxidáns, és még sorolhatnánk előnyeit - soroljuk is!
Bár még nincs határozott tudományos bizonyíték rá, hogy a fahéj tényleg lehúzza a vércukorszintet, számos tanulmány eredményei utalnak arra, hogy a rendszeres fahéjfogyasztás csökkenti a vércukorszintet és javítja a glikémiás kontrollt.
Állatkísérletek és laborvizsgálatok is kimutatták, hogy a fahéj a szervezetben képes hatékonyan utánozni az inzulint, illetve a meglévő inzulin hatékonyságát is növelheti. Ezáltal javulhat az inzulinérzékenység mértéke, a sejtek jobban reagálhatnak az inzulinra, és könnyebbé válhat a glükóztranszport.
Kiadós, különösen szénhidrátokban gazdag étkezések után vércukorszintünk az egekbe szökhet - ezt segíthet megakadályozni a fahéj.
A fahéjfogyasztó cukorbetegek körében kisebb arányban alakulnak ki a diabéteszből adódó további rendellenességek, mint például szívproblémák, magas koleszterin- és trigliceridszint, magas vérnyomás vagy Alzheimer-kór.
Flavonoidtartalmának köszönhetően a fahéj segíthet csökkenteni a szervezetben tartósan fennálló gyulladást, ami nemcsak a cukorbetegségre, hanem számos más betegségre is hajlamosabbá tehet.
Mennyi fahéjat fogyasszunk naponta?
Az ajánlott napi bevitelt egyelőre még nem határozták meg a szakemberek, de a legtöbb tanulmányban napi 1 és 6 gramm közti fahéj fogyasztásával számolnak. Azonban még mielőtt fahéjkúrát tartanánk vagy étrendkiegészítő készítményként kezdenénk el szedni, ajánlott a háziorvosunkkal is konzultálni. Ugyanis a fahéj cukorbetegség elleni gyógyszerekkel együtt rendszeresen alkalmazva hipoglikémiát okozhat, azaz túlságosan is lecsökkentheti a vércukorszintet.
Várandós és szoptató kismamáknak, valamint gyerekeknek pedig eleve nem javasolt a fahéj kúraszerű alkalmazása - vérhígítókat szedő pácienseknek pedig csak azután, hogy a háziorvosukkal egyeztettek erről.
Forrás: india.curejoy.com