Túl sok keményítő
A zöldségek rendszeres fogyasztása nagyon fontos az egészséges vércukorszint szempontjából, csakhogy zöldség és zöldség között is van különbség. Az édesburgonya , a kukorica, a borsó például keményítőben és szénhidrátban is gazdag, ami vércukorszint-ingadozást okozhat. Éppen ezért étkezéseknél ügyeljünk rá, hogy az elfogyasztott zöldségek legalább fele keményítőben szegény legyen (ilyenek például a leveles zöldek), továbbá, hogy ne kombináljuk a keményítőt és a szénhidrátot.
Túl sok aszalt gyümölcs
Kevesen vannak tisztában azzal, hogy mennyire magas az aszalt gyümölcsök cukor- és kalóriatartalma. Nyers állapotban a gyümölcsökből már egy-két szem is elég, aszalva azonban ennek a mennyiségnek a tízszeresét is simán elfogyaszthatjuk. Ilyenkor nagyon sok cukrot viszünk be, rostot pedig szinte alig , ami vércukorszint-ingadozást okozhat.
Nem eszünk elég diófélét
A diófélékben található egészséges zsírok segítenek megakadályozni a 2-es típusú cukorbetegséget , mivel növelik a szervezet inzulinérzékenységét. Emellett például a dió kutatások szerint segít stimulálni az agynak azon részét, amely az étvágyat szabályozza.
Túl sok vörös hús
Habár a vörös húsokat általában a szívbetegségek kialakulásával hozzák kapcsolatba, friss kutatások igazolják, hogy a cukorbetegség kialakulásában is szerepet játszhatnak. Már napi egy adag vörös hús fogyasztása is 19 százalékkal növelheti a 2-es típusú diabétesz kialakulásának esélyét.
Forrás: prevention.com